Vytvorte si oblečenie sami

V dnešnej dobe veľmi často obmieňame jednotlivé kúsky nášho oblečenia. Nesnažíme sa danú vec opraviť ale jednoducho ju len vymeníme za novú. Takéto neustále nakupovanie, či už v dôsledku módy alebo obmene oblečenia je finančne náročné. Na trhu je množstvo značiek, ktoré samozrejme niečo stoja. V mnohých prípadoch platíme iba za značku a nie za kvalitu danej veci. Pre tých, ktorý by chceli ušetriť je vhodným spôsobom aby si oblečenie vytvorili sami.

pár

Ako na to?

Prvým a teda najlogickejším riešením je použiť látky, ktoré máme doma. Na internete je dnes veľa návodov ako si jednotlivé oblečenie vytvoriť. Najjednoduchšie je si vytvoriť nejaké tričká alebo tielka. Na tieto tričká potom môžete vytvoriť rôzne potlače pomocou nažehľovacích obrázkov. K dispozícií sú aj rôzne farby na látky, ktorými môžete vytvoriť čokoľvek.
Ak ale nie ste až takto zdatný, tak jednoduchším spôsobom je iba prerobiť staré veci. Je to aj veľmi ekologický prístup a nemusíte zbytočne kupovať nové kúsky oblečenia. Môžete prerobiť aj také veci, ktoré máte ešte od vašich rodičov. Ak však takéto veci nemáte nezúfajte. Skúste navštíviť niektorý second-hand. Nájdete tam množstvo kúskov, ktoré stačí iba trochu oživiť a máte krásne oblečenie za pár centov.

Veľmi jednoducho sa dajú vytvoriť aj šortky. Stačí ak máte nejaké staršie rifle alebo nohavice, ktoré nenosíte. Potom už stačí len odmerať aké dlhé ich chcete mať a hlavne aby ste mali rovnako dlhé obe strany! Jednoducho si vyznačíte rovnou čiarou rozmer a potom odstrihnete. Spodnú časť môžete vyhnúť a zašiť aby sa látka nepárala.

oblečení

Najlepšie je začať najprv s jednoduchšími vecami. Môžete začať len s prerábaním vecí alebo napríklad ozdobovaním. Ak získate zručnosť v týchto veciach potom môžete začať vyrábať aj celé kúsky oblečenia. Aby ste si takto mohli vyrábať oblečenie musíte vedieť šiť a tak isto aj základy strihov. Vyžaduje si to čas aby ste sa to naučili ale je to zábavne a verím, že vám to pôjde.

csko.sk