Nákupy vo svete

Milujete nákupy? Ja ich priam zbožňujem a som hrozná nákupná maniačka. Čo ak vás ale už znudili nákupy v tých istých obchodov u nás na Slovensku? Nezúfajte! Môžete si naplánovať výlet za nákupmi a ísť do sveta! Nie len, že si dobre nakúpite ešte aj spoznáte nové miesta.

nákupy

Miláno

Nezačnem ničím iným ako mestom módy. Najobľúbenejšou oblasťou je ulička „zlatého“ alebo „módneho“ štvoruholníka. Nachádza sa priamo v centre Milána a nachádzajú sa tam tie najznámejšie luxusné obchody a butiky. Nájdete tú módne značky ako Dolce e Gabbana, Versace, Armani, Fendi, Tiffany, Bottega Veneta, Chanel, Bulgari, Cartier, Gucci, Gianfranco, Ferré, Valentino, Prada a mnoho ďalších.

Ďalším známim miestom je ulica Via Montenapoleone. Je to akási milánska verzia Fifth Avenue v New Yorku či Champs Elysées v Paríži. Vrchol slávy dosiahla v 50. rokoch. Dnes tu môžete nájsť špecializované obchody plné originálnych nápadov.
Ulica, ktorú spomeniem ako ďalšiu je Corso Vittorio Emanuele, ktorá vedie až k milánskemu domu a Galerií Viktora Emanuela II. Po celej ulici je taktiež množstvo obchodov a luxusných butikov. Na tejto ulici sa nachádza aj obchodný dom, ktorý má jedenásť poschodí a jeho názov je La Rinascente.

moda

Francúzsko

Táto krajina je známa kvalitou svojej módy. Avšak treba vedieť kde nakupovať. Najobľúbenejším miestom je samozrejme Paríž. Je symbolom vkusných a luxusných produktov. Skúste zamieriť do módnych domov v Rue du Fauborg-St-Honoré. Tu objavíte množstvo najluxusnejších svetových značiek ako sú už vyššie spomínané Versace, Armani alebo Dior, Kenzo, Gaultier a mnoho ďalších. Ďalšie butiky nájdete aj na Avenue Montaigne. Ak však nechcete utratiť toľko peňazí, skúste navštíviť second-hand, jedným z najlepších sú Didier Ludot, Reciproque a Alternatives.
Malým tipom pre vás je, že v období výpredajov môžete nakúpiť oblečenie svetoznámych značiek veľmi lacno.

csko.sk