Výhody pri kúpe založenej firmy

Potrebujete k vašim biznis plánom niečo veľmi podstatné, čím bude vaša firma, pod ktorou následne môžete tieto plánované aktivity rozbehnúť? V takom prípade si môžete vašu firmu založiť, alebo v opačnom prípade už nejakú založenú kúpiť, s čím vám poradí predaj sro bez dph.

Mali by ste vedieť, že zakladanie firmy, to je proces, ktorý bude trvať určite dlhšie. A možno aj dlhšie, než by ste plánovali, čo je zároveň poleno hodené pod nohy pre niektorých podnikateľov a situácie, ktorých by bolo vhodné chytiť sa- čo najrýchlejšie. Ako sa v biznise vraví, čas sú peniaze.

Hodiny, čas

Áno, ľudia ešte stále zakladajú firmy. A niekedy to je možno finančne výhodnejšie, hlavne ak podnikateľa v jeho pláne nesúri čas. Chceme však poukázať na fakt, že čas je pri niektorých príležitostiach naopak veľmi dôležitým faktorom a vtedy je zas výhodnejšie, ak sa eseročka kúpi, pretože jej predaj sa vlastne sprostredkuje v rámci možností čo najrýchlejšie- prevodom obchodného podielu spoločnosti na kupujúceho. Všetky ostatné náležitosti má kupovaná spoločnosť vybavené, buď ide spoločnosti s históriou alebo o predzaložené ready made s.r.o. bez histórie.

  • Pri eseročkách na predaj bolo zaplatené základné imanie a sú tiež zapísané v Obchodnom registri SR.
  • Bavíme sa primárne o spoločnostiach s ručením obmedzeným, nakoľko táto podnikateľská forma je na trhu najpopulárnejšia.

Klávesnica, nákupný košík

A čo sú to tie ready made?

Ide o „predzaložené firmy“, teda také, čo vznikli založením a s tým spojenými postupmi, ale reálne sa s nimi ešte nepodnikalo. Založili sa preto, aby sa vzápätí predali, nemajú za sebou históriu a história teda ani nie je dôvodom ich predaja. Tým pádom pri nich odpadajú aj väčšie riziká s ich prípadnými chybami, dlhmi a záväzkami z minulosti tak, ako to naopak hrozí pri firmách s dlhoročnou históriou. Sú čerstvé a čisté, reálne s nimi rozbehne biznis až ten, na koho sa napíše ich obchodný podiel.

csko.sk