Všetko o modernom osvetlení

Čo je to lampa?

  • Lampa je veľká lampa, osvetľovacie zariadenie, umelý svetelný zdroj, alebo len žiarovka, ktorá bola pripojená k elektrickému obvodu.
  • Lampa je aj pouličné osvetlenie.
  • Lampa je výraz používaný v minulosti, dnes už hovoríme o svietidlách. Veľkých, alebo malých.

žárovička

Opäť sme presvedčení, že v minimalizme je krása. Trendy tohto štýlu zastávajú prívrženci tradície „jednoduchšie znamená lepšie“ aj roku 2018. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že lampy v byte existujú nielen pre osvetlenie, ale aj ako prvok dekorácie. Aj keď lampy nie sú zapnuté stále, napríklad cez deň, stále potrebujú mať estetiku a dizajn v svojej podstate. Hlavné trendy v oblasti osvetlenia v roku 2018 sa od iných rokov líšia iba svojou podstatou. Žiarovky sú nahradzované LED technológiami,.

lampa

Svietidlo, teda akési držadlo objímky býva rôznorodé. Môže byť rýdzo účelné –káblom pripojená žiarovka,hodiaca sa na provizórne osvetlenie kôlne ale nie do bytu. Ale aj to je vec názoru. Niekoho práve táto forma minimalizmu nadchne. Sú ľudia aj takí, ktorí si aj každé svietidlo dajú navrhnúť umelcom. Otázka je, či majú naozaj aj tak vycibrený vkus a zmysel pre krásu a nezvyčajnosť, alebo sa aj touto formou snažia všetkým návštevníkom svojich luxusných víl ukázať: my na to veru máme!

lampička

Nech je to už tak alebo onak, určite svojim počinom prispejú k tvorbe súčasného osvetlenia.
Presnejšie povedané k tvorbe súčasných svietidiel. Nezatracujme ich teda. Tvoria iba nepatrnú časť populácie. Väčšina si vyberá svietidla v supermarketoch, na internete v antikvariátoch, vo výpredajoch. Možno to nie sú také drahé kúsky, ale splnia rovnaký účel ako žiarovka zavesená na kábel. Rozdiel je len v estetike. Dobre je to, že všetci máme rozdielne estetické cítenie.Byty potom nevyzerajú úplne rovnako. Veď každému sa predsa môže veru páčiť niečo úplne iné!

csko.sk