Sklenený nábytok – naozaj až taký senzačný?

Najľahší a najdetailnejší spôsob ako zistiť, či je niečo pre nás naozaj výhodné, je porovnať si to s ostatnými výrobkami a popremýšľať o výhodách a nevýhodách:

stůl

Výhody skleneného nábytku

o Sortiment– úprimne ma prekvapilo, koľko možností sa dá so sklom mať. Môžu z neho byť dvere, police, celé steny, lustre, stoly, obrazy, striešky, markízy a dokonca aj maliarske stojany
o Cena– napriek môjmu očakávaniu vysokých cien, som bola príjemne prekvapená. Sklenený nábytok je o niečo drahší ako obyčajný drevený, ale domnievam sa, že to je príplatok za luxusný dizajn. Samozrejme, záleží aj od firmy a kvality.
o Typy skla – dokáže prísť v rôznom prevedení. Mliečne alebo priezračné, so vzormi alebo bez, s 3D alebo len 2D efektom.
o Výroba na mieru – áno, aj sklenené skrine nám môžu prísť presne vymerať do bytu.
o Optické zväčšenie priestoru – ak je izba aspoň miestami vyplnená skleneným nábytkom, odborníci tvrdia, že to spôsobí, ako keby bola izba priestrannejšia ako by sa zdalo bez neho.
o Nie tak ľahko rozbitné ako sa zdá – ako prvé keď som počula o tejto téme mi napadlo, že predsa taký nábytok sa musí ľahko rozbiť. Prešla som internet a skúsenosti ľudí, a na môj údiv tvrdili, že síce si to aj oni najprv mysleli, ale až tak ľahko zničiteľné kusy to nie sú.

sklo

Nevýhody skleneného nábytku(áno, niečo málo tu je)

o Priesvitnosť – niektorým z Vás to určite neprekáža, ale poznám ľudí, ktorým keby návšteva videla do skrine, necítili by sa príjemne. Zafarbenie alebo iní efekt Vaše veci našťastie čiastočne zakryje.
o Upratovanie – otlačky po prstoch, krúžok od kávy, vyliaty čaj, všetko je vidieť.
o Chlad – drevo nikdy nebude tak studené na dotyk, ako sklenený stôl. Ani pri vykurovaní sklo nevyhrejete. Ak by ste za takým stolom obedovali každý deň, môže to spôsobiť prechladenie kĺbov.

textura

Nakoniec je to vždy na Vašom vkuse

Jedna pravda ostáva. Pri vyberaní záleží len na Vás, aké máte potreby a ako chcete, aby Váš interiér pôsobil. Vyberajte s rozumom, aby ste sa nemuseli každý deň v spálni pozerať na niečo, čo sa Vám nepáči.
A teraz hurá do e-shopov!

csko.sk