Typické jesenné jedlo

.


Keď sa blíži jeseň, na každého z nás doľahne taká mierna melanchólia alebo dokonca depresia. Všetci sa zrazu necítia veľmi dobre a majú pocit, že nič nie je tak, ako by malo byť. Okrem toho sa pomaly blíži koniec roka  a väčšina ľudí má pocit, že absolútne nestihla urobiť to, čo počas roka chcela. Je ťažké sa s tým zmieriť, no ja som našla niekoľko riešení. Keďže jeseň je moje obľúbené ročné obdobie, rozhodla som sa, že si to skutočne užijem a budem robiť všetko, čo sa spája s jeseňou. Začala som tým, že som si všetko doma vyzdobila.

dýňová polévka

Urobte si z domu jesennú rozprávku
Nazbierala som si listy, porozkladala som si ich na nástenku, urobila som si z nich rôzne dekorácie, jednoducho som sa s tým vyhrala. Keďže dnešná doba je plná rôznych ozdôb, ktoré sa spájajú hlavne so zahraničným halloweenom, mala som si naozaj z čoho vybrať. Ja som sa však chcela posunúť ešte ďalej a rozhodla som sa, že nezaspím na vavrínoch. Vedela som, že je veľmi dôležité si vybrať aj jedlo, ktoré budem konzumovať. Tak som si teda sadla a začala rozmýšľať, čo všetko sa spája s jeseňou. Najprv mi napadli len pečené gaštany. Aj som ich skúsila urobiť, ale nikomu nechutili, dokonca ani mne.

dýně

.

Poznáte jesenné jedlá?
Tak mi samozrejme poslúžil môj kamarát internet, na ktorom nájdete úplne všetko. Pozerala som, aké jedlá ľudia jedia, keď je vonku jeseň. A hneď prvé na mňa vyskočilo niečo, čomu som nemohla uveriť. Nemohla som uveriť tomu, že som zabudla na to, čo sa pre mňa najviac spája s jeseňou. Tekvica hokkaido polievka. Ako som vôbec mohla zabudnúť na niečo také chutné a také perfektné? V zahraničí ich možno vyrezávajú, ale ja si z nej urobím chutné jedlo. Keď si k tomu dám do toho ešte kúsok smotany, budú sa všetci u mňa doma zalizovať až za ušami. A to som si myslela, že jesenné jedlo ani neexistuje, a pritom je hneď tu.
 

Typické jesenné jedlo
4.7 (93.33%)3
.

csko.sk

.
Typické jesenné jedlo
4.7 (93.33%)3
.