Typické jesenné jedlo

Keď sa blíži jeseň, na každého z nás doľahne taká mierna melanchólia alebo dokonca depresia. Všetci sa zrazu necítia veľmi dobre a majú pocit, že nič nie je tak, ako by malo byť. Okrem toho sa pomaly blíži koniec roka a väčšina ľudí má pocit, že absolútne nestihla urobiť to, čo počas roka chcela. Je ťažké sa s tým zmieriť, no ja som našla niekoľko riešení. Keďže jeseň je moje obľúbené ročné obdobie, rozhodla som sa, že si to skutočne užijem a budem robiť všetko, čo sa spája s jeseňou. Začala som tým, že som si všetko doma vyzdobila.

dýňová polévka

Urobte si z domu jesennú rozprávku
Nazbierala som si listy, porozkladala som si ich na nástenku, urobila som si z nich rôzne dekorácie, jednoducho som sa s tým vyhrala. Keďže dnešná doba je plná rôznych ozdôb, ktoré sa spájajú hlavne so zahraničným halloweenom, mala som si naozaj z čoho vybrať. Ja som sa však chcela posunúť ešte ďalej a rozhodla som sa, že nezaspím na vavrínoch. Vedela som, že je veľmi dôležité si vybrať aj jedlo, ktoré budem konzumovať. Tak som si teda sadla a začala rozmýšľať, čo všetko sa spája s jeseňou. Najprv mi napadli len pečené gaštany. Aj som ich skúsila urobiť, ale nikomu nechutili, dokonca ani mne.

dýně

Poznáte jesenné jedlá?
Tak mi samozrejme poslúžil môj kamarát internet, na ktorom nájdete úplne všetko. Pozerala som, aké jedlá ľudia jedia, keď je vonku jeseň. A hneď prvé na mňa vyskočilo niečo, čomu som nemohla uveriť. Nemohla som uveriť tomu, že som zabudla na to, čo sa pre mňa najviac spája s jeseňou. Tekvica hokkaido polievka. Ako som vôbec mohla zabudnúť na niečo také chutné a také perfektné? V zahraničí ich možno vyrezávajú, ale ja si z nej urobím chutné jedlo. Keď si k tomu dám do toho ešte kúsok smotany, budú sa všetci u mňa doma zalizovať až za ušami. A to som si myslela, že jesenné jedlo ani neexistuje, a pritom je hneď tu.

csko.sk