Tvrdohlavosť u mužov


Skôr alebo neskôr každý z nás príde na to, aký typ človeka je jeho blízky alebo známy a príde na to, akej je povahy. U drsnejšieho pohlavia sa prejavy danej povahy prejavujú oveľa jednoduchšie ako u žien. Je to tak možno dané geneticky, ale väčšina mužov odkryje svoje „ja“ už pri prvom stretnutí s novou známosťou. Neskrývajú svoju povahu a tak v dohľadnej dobe príde na rad jeho skutočná stránka povahy, jeho „ja“, ktoré nám napovie o akého muža sa jedná.

muž

Veľa mužov v tomto ohľade vykazuje známky tvrdohlavosti a svojráznosti. Od nikoho iného si nedajú poradiť, nebodaj niečo urobiť čo nie je po ich vôli. Táto zvláštna vlastnosť, ktorá sa prejavuje o väčšiny mužskej populácie je spolu spätá s drsnejším pohlavím už od nepamäti. Muži si tak možno zastávajú svoje dominantné postavenie v spoločnosti a poukazujú tým na seba a svoju silnú osobnosť. Pre mužov je veľmi dôležité ako sú pred ostatnými ľuďmi vnímaní a braní širšou spoločnosťou.

chlap

Toto sociálne cítenie u mužov sa zvykne dostavovať ihneď, v momente, keď príde na rad nová známosť. Nie je povinnosťou, že takýto prejav musí nastať iba pri spoznaní ženského pohlavia, ale to isté platí aj pri spoznaní s mužským pohlavím. Mnoho mužov vo svojej partii vie odhadnúť, akými ľuďmi a teda mužmi, sú jeho kamaráti a aký sú tvrdohlavý. Medzi sebou si to dávajú jasne najavo a pri svojich stretnutiach si medzi sebou vymieňajú svoje tvrdohlavé názory, ktoré by sa ženám príliš nepáčili.

člověk

Táto zaujímavá vlastnosť u mužov je zapríčinená podľa vedeckých výskumov mužským hormónom testosterón, ktorý ovplyvňuje ich celkové správanie v spoločnosti a vykazuje tak najväčší podiel na tom, ako sa daný muž bude v spoločnosti správať a aké postavenie si v nej zachová. Tento zázračný hormón teda ovplyvňuje aj samotnú mužskú tvrdohlavosť, ktorá je súčasťou každodenného života mužov a pre partnerky sa odporúča len vydržať a tolerovať túto nevšednú mužskú vlastnosť.  

csko.sk