Malotraktorová kosačka


Veľké plochy, ktoré sa len ťažko kosia ručne tlačenými motorovými kosačkami nie sú vhodné pre takéto typy kosačiek. Je to práca určená pre výkonnejšie a väčšie stroje techniky na to určené. Ku takýmto kúskom techniky sa radí malotraktorová kosačka, ktorá dobre poslúži na kosenie veľkých rovných plôch.

sekačka

Kosačka pripomína zmenšeninu dobre známeho traktora ktorý je jednoducho ovládateľný a poteší nejedného majiteľa väčšej plochy, ktorú potrebuje udržať pokosenú z rôznych dôvodov. Tento kus techniky zvládne ovládať priemerne znalý majiteľ automobilu a veľmi rýchlo si zvykne na jednoduché ovládanie.
Kosačka sa štartuje ako automobil cez kľúč v zapaľovacej skrinke pootočením do polohy určenej na naštartovanie. Po spustení motora štartérom je potreba nastaviť požadovanú výšku kosenej trávy. Po zvolenej výške zapneme kosiaci mechanizmus tak, že ručný plyn nastavíme do polohy kosenia a tým zvýšime otáčky motora. Po takto nastavenom ručnom plyne zapneme kosiaci mechanizmus pomocou tlačidla na to určeného.

péče

Po spustení kosačky sa už len pohýname z miesta ako na bežnom automobile za pomoci plynového pedála. Kosačka disponuje automatickou prevodovkou a tak spojka alebo riadiaca páka odpadáva. My už len kontrolujeme korekciami do volantu smer jazdy a kosíme nami zvolenú plochu dovtedy, kým nám zvukový signál nedá najavo, že zberný kôš na pokosenú trávu nie je plný a treba ho vysypať.

louka

Tak to pokosíme veľkú plochu bez väčšej námahy a ešte pritom aj zrelaxujete. Väčšinou je vybavená pohodlným sedadlom a odpružením podvozka, čo zaručí jazdný komfort aj po nie najrovnejšom povrchu. Pokosená plocha touto záhradnou technikou vyzerá veľmi dobre a pri dobrom počasí vydrží aj niekoľko týždňov. Už len nezabúdať na pravidelnú údržbu v podobe výmeny oleja a mazania a uľahčovať si tak namáhavú prácu.

csko.sk