Najväčšie prestupy tohto leta!


Určite ste sa už zamýšľali alebo vás aspoň trochu napadlo aké sú najväčšie doterajšie prestupy. Celý prestupový kolotoč sa rozbehol 1. júla, no stále je množstvo času na ďalšie prestupy. Avšak poďme sa pozrieť na doterajšie najväčšie prestupy.

stadion

1.       Romelu Lukaku
Prestup sa odohral medzi klubmi anglickej Premier League. Konkrétne medzi klubmi Everton a Manchestrom United. A práve tento prestup je momentálne číslo jeden v kategórií najdrahších. Manchester United musel vysoliť neuveriteľných 80 miliónov eur.
 
2.       Álvaro Morata
Chelsea sa po neúspešnom boji o útočníka Evertonu Romela Lukakua zamerala na španielskeho útočníka Realu Madrid, ten prestúpil do modrého Londýna za 65 miliónov eur a za toto prestupové obdobie je to druhý najdrahší prestup.
 
3.       Alexandre Lacazette
Dlhoročná opora francúzskeho Lyonu sa sťahovala na Britské ostrovy. Takže prvé tri priečky v najdrahších prestupoch zaujali anglické kluby. Lacazette sa sťahoval do Arsenalu, čím potvrdil ambície Wengera na útok o majstrovský titul anglickej Premier League.

míč
 
4.       Kyle Walker
Pravý obranca druhého tímu uplynulej sezóny zamieril za 51 miliónov eur do Manchestru City. Tottenham týmto utrpel celkom znateľnú stratu v obrane, no očakáva sa, že v najbližších dňoch túto pozíciu ešte doplnia.
 
5.       Bernardo Silva
Pravý záložník úspešného tímu z Ligue 1, presnejšie tímu, ktorý vybojoval titul a predstihol PSG. Áno AS Monaco je v tomto prestupovom období klubom, ktorý vo veľkom vypredáva. Za tento prestup musel Manchester City zaplatiť 50 miliónov eur.
 
6.       Leonardo Bonucci
Kde sú tie časy, keď AC Milano hralo Ligu Majstrov a bojovalo o ligový titul v talianskej Serii A. Nezúfajte, tento klub znova povstáva a vyzerá to tak, že to berú veľmi vážne. Posilňujú vo veľkom a jedným z najlepších hráčov, ktorý posilnil AC Miláno bol Bonucci. Ten prišiel z Juventusu za 42 miliónov eur.
 
7.       Mohamed Salah
Liverpool rozhodne nechce zaspať na vavrínoch a tak musí zbrojiť do novej sezóny. Najnovšie ulovili egyptského reprezentanta Mohameda Salaha z AS Rím za 42. miliónov eur.
 
 
Toto sú siedmi najdrahší hráči, ktorý zmenili pôsobisko v letnom prestupovom období. Rozhodne nemôžeme povedať, že tento rebríček ostane takto, keďže kluby stále hľadajú vhodné posily. Najnovšie sa dokonca hovorí o prestupe v hodnote 220 miliónov eur, presnejšie by sa mal sťahovať Neymar. No uvidíme ako to dopadne.
 

csko.sk