Tipy a triky ako ušetriť peniaze

Večný problém. Nech je výška vašej výplaty akákoľvek, miniete všetko do posledného centu. Márne si na začiatku mesiaca vytýčite jasný cieľ, koľko peňazí chcete ušetriť. Jednoducho to akosi nejde. Možno však nemusíte robiť veľké zmeny a siahať na svoju životnú úroveň. Výsledky sa dostavia rýchlo aj vtedy, keď urobíte malé zmeny.

investice

  1. V obchode kupujte len to, čo máte na zozname!

Shopping list si nemusíte písať len vtedy, keď nechcete zabudnúť na dôležité suroviny do nedeľnej sviečkovej. Vždy, keď sa vyberiete na nákup striktne sa držte vami spísaného zoznamu a nekupujte nič nazvyš. Ani keby to malo byť v akcii. Vyhnete sa tak zbytočne preplnenej chladničke a pokazeným potravinám.

  1. Prestaňte kupovať noviny, časopisy, Tv programy….

Tieto veci už v dnešnej dobe nájdete na internete. Aj pár centov, ktoré ušetríte, vám môže pomôcť.

  1. Zainvestujte do termosky alebo termohnčeka

V dnešnej hektickej dobe sme takmer všetci zvyknutí vypiť aj niekoľko hrnčekov denne. Nuž, najlepšie je pre mnohých kúpiť si kávu so sebou. Pokiaľ si však v priemere kúpite každý deň jednu kávu za 1,50, za mesiac váš výdavok presiahne 45 eur. Investujte radšej do termohrnčeka, ušetríte svoju peňaženku a budete ekologickejší.

  1. Výzva: dokážete vyžiť z 90 percent vašej výplaty?

Pokiaľ nie ste v zvlášť zložitej finančnej situácií, je pravdepodobné, že aj 90 percent vašej výplaty vám bude stačiť na pokrytie vašich nákladov. Každý mesiac si preto odložte aspoň malú časť svojej výplaty. Uvidíte, že sa bez nej zaobídete.

  1. Nekráčajte v stáde

Mnohokrát nás láka oblečenie či kozmetika istej značka, pretože je sa stala hitom. Mnohokrát však ide len o dobrý marketing, ktorý ale nemusí byť výhodný pre vašu peňaženku. Neprepadávajte preto hneď trendom.

peníze

  1. Nákupy z druhej ruky

Každý z nás fičí na niečom inom, čo mu robí radosť. Niekto nakupuje oblečenie, iní miluje knihy. Ak si však len tak z rozmaru chcete niečo kúpiť, choďte do antikvariátu alebo second handu. Doprajete si a zároveň ušetríte.

csko.sk