Vyberte si spolu s nami tie správne hokejové korčule

Hokejové korčule sú jednou z najdôležitejších súčastí hokejovej výstroje každého hokejového hráča. Hokej je kolektívna hra, ktorá sa hrá na ľade, a práve preto musia korčule tomuto faktu zodpovedať. Musia byť kvalitné, stabilné a hráč sa v nich musí cítiť pohodlne. Ak ste hokejový hráč, či už profesionálny, poloprofesionálny alebo amatérsky a rozhodli ste sa, že si kúpite nové hokejové korčule, prečítajte si rady a tipy, ako vybrať tie správne.

hokej

Čo potrebujete vedieť pred kúpou hokejových korčúľ?

V prvom rade je nutné zamyslieť sa nad tým, ako dobre viete korčuľovať. Ste teda začiatočník alebo profesionál? Pokiaľ ste začiatočník, určite nebudete potrebovať profesionálne hokejové korčule. Budú vám stačiť jednoduchšie a lacnejšie, pretože hra v tomto prípade ešte nie je taká agresívna a rýchla ako pri profesionálnom hokeji. Profesionálne korčule sú lepšie vystužené a sú vyrobené tak, aby spevnili nohu hráča. V súvislosti s touto otázkou je na mieste aj otázka, ako často budete chodiť hrať hokej a ako často ich budete využívať. Ak sa hokeju plánujete venovať naplno, neváhajte investovať do drahších a kvalitnejších hokejových korčúľ.

brusle

Z čoho sa hokejové korčule skladajú a ako sa o ne starať?

Každé hokejové korčule sa skladajú z nasledujúcich častí – topánka, jazyk, podrážka, holder a runner. V minulosti sa tieto časti korčúľ dali kúpiť aj samostatne, no dnes sa už samostatne nepredávajú. V športových obchodoch a na internete už teda kúpite iba celé korčule. Samotná topánka sa odlišuje najmä v kvalite spracovania. Ide o materiál, z ktorého je vyrobená, o výstuž a celkový komfort. Korčule určené na hokej musia na nohe správne sedieť. Nesmú byť malé, ale ani príliš veľké. Netreba zabúdať na to, že počas hry budete mať na nohe pravdepodobne hrubšie ponožky a napriek tomu by vás korčule nemali tlačiť. Hokejové korčule je potrebné po každej hre dôkladne vysušiť, ideálne na radiátore. Aby sme zamedzili vzniku rôznych plesňových ochorení na nohe, môžete ich po každom použití nastriekať antibakteriálnym sprejom. Špeciálny sprej použite aj na povrch korčúľ. Vydržia vám tak oveľa dlhšie.

Hľadáte ideálne hokejové korčule? Už nemusíte! Kliknite na stránku https://www.hokejovekorcule.sk/ a vyberte si z mnohých značkových produktov určených pre začiatočníkov aj profesionálov.

csko.sk