Sebavedomie

Tak ako ste si mohli prečítať už v perexe tohto článku, každý z nás vlastní to je jedinečné SEBAVEDOMIE. Je nesmierne dôležité pre náš život. Stretávame sa s ním dennodenne, aj keď to tak vôbec nevnímame. Niekto ani nevie, že ho má. Najčastejšie si ho uvedomujú práve ľudia, ktorí disponujú minimálnym sebavedomím.

kostým

Neveria si. Je to aj váš problém?
„Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie,“ ani nevieme skade, ale väčšina ľudí pozná tento citát. Tak je to aj s nami. Nikdy nie sme na tom tak zle, aby sme sa museli ľutovať a nadávať si. To je príznakom nízkeho sebavedomia. Ak ho také máte musíte si uvedomiť nasledujúce veci:
· Vy ste jedinečná osoba. Nikto na svete nie je presne taký istý ako vy, hoci by sa vám chcel neviem ako podobať. Takisto vy nemôžete byť ako druhí, pretože disponujete vlastným charakterom a povahou, ktorá ide zmeniť len ťažko. A tým pádom ste jedineční, originálni!!!

· Ak máte pár kíl navyše, nič sa nedeje. Základom úspechu je prijať sa tak ako ste, tak ako vyzeráte. Keď sa vy budete na seba pozerať s úsmevom, aj okolie vás bude tak vnímať. Ale obliecť sa dá výborne podľa postavy, aj keď nemáte najmenej kíl. Je to síce článok ako sa obliecť na leto, ale triky a tipy sa dajú využiť v každom ročnom období.

motivace

· Ak ste si ešte stále neuvedomili, že ste naozaj originál, tak si zadovážte motivačnú literatúru. Dnes jej v kníhkupectvách, knižniciach alebo na bazároch nájdete kopu. Pre vás má cenu zlata! Za jeden deň prečítajte pár stránok. Nie celú knihu naraz. Poriadne popremýšľajte nad tým, čo čítate a uvedomujte si to. Táto rada je dobrá asi len pre tých, čo čítajú knihy bežne. Ak k nim nepatríte, dám vám ešte jednu radu. Na internete existuje kopa motivačných videí nielen na youtube. A keby ste namietali, že kniha je len kniha a vám sa to neoplatí a tak ďalej (proste samé výhovorky).. tak mám pre vás ďalšie riešenie – audiokniha. Nezahoďte možnosti dnešného sveta, je ich nespočetné množstvo.

· Začnite sa mať radi. Všetko so všetkým súvisí. Zaobstaraním motivačnej literatúry ste pokročili, ale až na konci vás čaká sladká odmena. Ďalším krokom je láska k sebe. Nie nadarmo znie jedno z prikázaní takto: „Miluj svojho blížneho ako seba samého.“ A to nemusíte byť veriaci katolík, aby ste si uvedomili, že je to pravda. Aj na internete sa dočítate, že najprv musíte mať radi sami seba až potom niekoho iného.

Keď ste sa dočítali až sem, verím, že už ste na dobrej ceste za novým, lepším zajtrajškom. Mne neostáva nič iné, ako vám popriať všetko len to najlepšie na ceste životom a majte sa radi!!!

csko.sk