Jazdenie je zábava


Všetci vieme, že pohyb je dôležitý. Šport by nám preto určite nemal byť cudzí. Je však jasné, že nie každému vyhovujú tie formy športovania, ktoré sú nám ponúkané na hodine telesnej výchovy. Niekomu nevyhovuje ani posilňovňa. Niet sa čomu čudovať. Nie všetci ľudia sú predsa zvyknutí na interiér, niektorí z nás radšej športujú vonku. A práve pre tých je tým najlepším športom jazda na koni. Je jasné, že je to veľmi ťažký šport, s ktorým väčšinou začínajú už deti. No nemusíte ho predsa robiť súťažne. Úplne stačí, keď to budete milovať.

kůň

Keď máte lásku ku koňom

Milovať kone je niečo, čo sa dá naozaj veľmi jednoducho. Kôň je nádherné a majestátne zviera, ktoré má za sebou skutočne veľmi veľa histórie. Vyžaruje z neho sila a práve to veľa ľudí priťahuje. Niet sa čomu čudovať. Kone sú aj veľmi inteligentné zvieratá a so správnym prístupom a jazdcom toho vedia urobiť naozaj veľa. Je dôležité, aby bol pre jazdca vybraný správny kôň. Keď s týmto športom začnete, určite vám bude pridelený nejaký pokojný kôň, určený práve pre začiatočníkov. Je jasné, že nezačnete hneď s divým žrebcom.

Nebojte sa

Ak niečo kôň cíti, tak je to určite strach. Vtedy vás nebude rešpektovať a bude si robiť, čo len chce. Je jasné, že najprv budete v sedle neistý, no po čase sa uvoľníte a všetko bude úplne v poriadku. No musíte to mať v sebe. Hoci aj jazdenie sa dá naučiť, musíte to mať v sebe, aby ste vedeli, že to má nejaký zmysel.

jezdkyně

Súťažiť sa dá naozaj rôzne

Drezúra, dostihy, western, dobrý jazdec môže robiť skutočne čokoľvek. Ak sa však tomuto športu chcete venovať len rekreačne, vôbec sa vám nečudujeme. Asi nikde nezažijete takú pohodu ako v konskom sedle. Nie je nič krajšie, ako cválať po lúke. Okrem toho, vedeli ste, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta? Je to tak. Zo sedla vidíte svet zrazu úplne inak.

csko.sk