Samsung S9Samsung je popredný výrobca ktorý vyrába naozaj špičkové smartphoni. Aj tento krát nám prinesie novinku ktorá by mala ohromiť nájme náročnejších používateľov. Po úspešnej S8-čke prichádza novinka  S9 s čítačkou na prednej strane.


 moderní mobil


Ø  Základné parametre


 


Samsung Galaxii  S9 bude fungovať na 5,8 palcom displeji a jeho súrodenec S9 + zase na 6,2 palcom displeji z technológiou Infinity podobne ako Galaxii S8 a Galaxii S8 + a možno pôjde aj o úplnú bezrámikovosť smartphonu ktorý sme ešte na žiadnom smartphone nevideli.  .Ako som spomínal bude taktiež obsahovať aj čítačku odtlačkov na prednej strane vo výklenku  podobne ako IPhone X.


 telefon s mnoha funkcemi


Obi dve zariadenia , teda S9 a S9+ bude poháňať procesor Snapdragon 845 s operačnou pamäťou RAM 6 Gb . Čo sa ale týka samotného fotoaparátu tam sa podľa informácií neudiali žiadne zmeny . Jediné čo vynovili je, že tento smartphon dokáže urobiť 1000 snímok za sekundu čo je neuveriteľné. Ďalšia novinka je že tento smartphon pobeží na novom operačnom systéme Androidu 8.0 Oreo ktorá zatiaľ nebola na žiadnom modeli od Samsungu.


 


Ø  Príchod a cena


 


Samsung Galaxii S9 a S9 + by mala prísť na náš trh niekedy v budúcom roku , a špekuluje sa že by to mohlo byť niekedy v polovici Februára. Cena by sa mala pohybovať okolo 750-tych až 850 eur avšak tak ako príchod tak aj cena sa môže zmeniť . Zatiaľ nie sú určené ďalšie parametre , ale môžem povedať že sa bude jednať o delo ktoré ocení naozaj každý teda aj náročnejší používateľ.


 


Ø  Uhol pohľadu


 


Pôjde teda o úplnú novinku ktorá by mala prísť vo februári 2018 . Sám som zvedavý čo tento smartphon bude obsahovať , ako bude tento smartphon vyzerať s čítačkou odtlačkov vo výklenku a čo všetko dokáže takýto nadupaný smartphon alebo či pôjde len o smartphon ktorý je síce nadupaný ale bude rovnaký ako ostatné značky. Nechajme sa prekvapiť. (Obrázky sú ilustračné ) Miki

csko.sk