Rozveseľte sa počas škaredého dňa

Aj vás úplne otravuje škaredé počasie? Nie je to nič neobvyklé. Keď je vonku škaredé počasie, ľuďom to nespôsobuje nič iné len depresiu a veľmi často aj nervozitu, ktorou otravujú všetkých ľudí naokolo. Keď je vonku škaredé počasie, mali by ste sa niečím obrniť. Mali by ste si zabezpečiť niečo, čo vám spôsobí dobrú náladu.

holinky

Ako sa obrniť pred škaredým počasím?

1. Keď sa ráno zobudíte a zistíte, že pred sebou máte jeden sychravý, studený, veterný alebo upršaný deň, hneď si prečítajte nejaké vtipy. Uvoľnia vás a budete mať aspoň niekoľko hodín na tvári veselý výraz. Nebojte sa prečítať si ich aj viac, a potom jeden povedať v práci kolegom či spolužiakom v škole. Nie je nič lepšie, ako zlepšiť niekomu deň.

2. Oblečte si svoje najobľúbenejšie veci. Alebo si jednoducho dajte na seba niečo pestré a vyhýbajte sa pochmúrnym farbám. Skúste populárnu slniečkovú žltú alebo ružovú. Uvidíte, že si tým rozjasníte celý deň.

3. Zoberte si farebné doplnky. Nie je príjemné, keď v meste počas upršaného dňa vidíte farebné dáždniky? Sami uvidíte, že vám to spôsobí dobrú náladu, takže si jeden zaobstarajte aj vy. Potom sa budete tešiť vždy, keď ho so sebou budete mať. Vtedy má človek radosť aj s dažďa.

4. Skúste si počas dňa naplánovať niečo naozaj príjemné, niečo, na čo sa budete môcť tešiť, až kým neprídete domov z práce. Naplánujte si nákupy, prečítajte si dobrú knihu, choďte do wellnesu. Uvidíte, že keď si naplánujete niečo, na čo sa budete naozaj tešiť, škaredý deň vám ubehne tak rýchlo, až ani nebudete vedieť, kedy vlastne skončil.

deštníky

5. Ak neviete, čo by ste si mali kúpiť, tak si naplánujte stretnutie s kamarátkou. Dajte si spolu pohár vína, ohovárajte chlapov a sledujte, ako vonku padajú kvapky vody. Popri tom si môžete predstavovať, že tá voda zaplavuje všetkých ľudí, na ktorých máte spadnuté. Perfektné, no nie?

csko.sk