Pozor na úroky v mínuse.


 

Ak ste sa dostali do mínusu na vašom účte , môžete mať veľké problémy. Nielen že ten mínus musíte splatiť , ale aj vám nárastu úroky ktoré sa môžu dostáť do veľkých súm.

Všetko spôsobí debet . Ak sa dostanete pod plusovú hodnotu na vašom účte , môžu vám nárast úroky až do výšky debetu. Pokiaľ nezačnete vyrovnávať stav na vašom účte , debet vám môže narásť od jedného eura až po desať euro. No niekedy môže narásť táto suma až do 50 €. Preto pokiaľ sa Vám dá začnite čo najrýchlejšie vyrovnať stav účtu aby ste nemali problémy , pretože banka môže poslať exekútora a mínusový sumu na vašom účte môže vymáhať. Aká úroková sadzba vám na vašom bankovom účte môže narásť ? Záleží to podľa banky . Každá banka môže mať úroky iné , ale napríklad Tatra banka začína n úrokové sadzbe od 5.50 € a môže narásť až do 15 € , pokiaľ nevyrovnáte mínusový stav do plusovej hodnoty na vašom účte.
peníze v zubech

Pozor aj na to keď máte malú sumu , napríklad 10 €. Vtedy si poviete že 10 eur je nič a že potom to vyrovnáte. No môže sa stať že na to zabudnete a môže vám začať rast úrok aj bez toho aby ste o tom vedeli. Práve preto ak tam máte väčšiu sumu vkladajte na účet aspoň 50 €, aby ste mohli vzniknutý debet a povolené prečerpanie odstrániť a následne   účet zrušiť ak ho už nebudete využívať. Do mínusu sa môžu dostať aj študenti zo študentským účtom. Ak mladý ľudia majú takýto účet a výberu viac ako majú na účte , banka to zatiaľ nerieši . No začnete to riešiť ak je na ich účte mínusový hodnota dlhodobo teda rok, tak aj vtedy  banka  aj na tento účet nastavuje úrokovú sadzbu. .
eura a karta

Skôr ako budete vybavovať účet , spýtajte sa na to že by Vám nemohli tento debet zrušiť hneď na začiatku. Ak pokiaľ sa do neho dostanete teda do mínusy rýchlo sa dostaňte do plusu a účet zrušte a prejdite do inej banky , inak Vás budú čakať problémy ktorým sa nevyhnete.

csko.sk