Krv, pot, slzy = Sláva a peniaze


Súťaže ako WWE či NHL pozná skoro každý. Mnohí si myslia, že športovci v týchto americko- kanadských súťažiach majú ustlané na ružiach. V civile chodia na drahých autách, majú atraktívne manželky a na konte toľko peňazí, o akom množstve sa nám môže iba snívať. Sú populárni, bohatí a úspešní, to je pravda.

Ale už menej ľudí sa zamyslí nad tým, koľko snahy ich stálo dostať sa do týchto najvyšších súťaží. Dostať sa však nie je všetko, skoro každý deň bojujú o to, aby v nej zotrvali i naďalej. Skoro každý deň dávajú zo seba maximum síl. Prečo?

kop ve wrestlingu
Pretože ako som spomínal, jedná sa o tie najvyššie a najšpičkovejšie súťaže, v ktorých majú príležitosť iba tí najlepší z celého sveta. Tieto talenty museli pravidelne trénovať od svojho útleho detstva. Takáto príležitosť nepríde sama od seba. Dá sa povedať, že v podstate nemali normálne, bezstarostné detstvo, kedy sa len tak flákali. Aj dnes, keď už sú na vrchole, v čase voľna majú svojich osobných trénerov, takže žiadne čipsy a telka. Pravidelný pohyb a diéta i v čase voľna. Samozrejme, nájde sa čas aj na tú telku aj sýte jedlo, no väčšinu času musia byť pripravení dať zo seba maximum.

Napríklad v súťaži WWE už ide skôr o popularitu a vidíme, že útoky sú akrobatickým divadlom, nasadenie nie je maximálne, pritom tieto hviezdy zarábajú veľmi slušné peniaze. Ale kým si ich všimne WWE, musia podstúpiť mnohé undergroundové a menej komerčné súťaže. V niektorých je dokonca očividné, že agresivita je v plnom prúde. Mám na mysli undergroundové wrestlingové súťaže, kde sa hrajú nonstop zápasy štýlu hardcore. Ostnaté dráty, palice, skoky z veľkých výšok, krv,dolámané údy. Áno, mhohí /zrejme všetci/ si museli prejsť i touto skúškou a ešte stále sú mladé talenty, ktoré touto skúškou v tejto sadistickej undergroundovej súťaži stále pokračujú.
wrestlingový zápas

NHL je celkom drsná. Hráči majú minimálne 90 kg a v plnej rýchlosti sa vrážajú o mantinel. No to by ste mali vidieť nižšiu ligu AHL, kde sa vychovávajú budúce talenty. Klzisko je kratšie, užšie a teda „bodycheckov“ a zrážok oveľa, oveľa viac. Navyše je tu agresivita i viac tolerovaná zo strany rozhodcov.

csko.sk