Nový Bugatti Vision Gran Turismo

• Tak toto je paráda. Najrýchlejšie z najrýchlejších, najštýlovejšie z najštýlovejších. Takto stručne no výstižne by som mohol v skratke opísať nový automobil Bugatti Vision Gran Turismo.
Preto nás ani nemôže prekvapiť, že tento model vozidla z roku 2016 stojí až 2,5 miliónov Euro! No ale ak ho zbadáte, určite pochopíte prečo. Jednoducho nádhera. Vyzerá priam až futuristicky. Ak by ste zbadali toto vozidlo na ceste, určite si už na prvý pohľad pomyslíte, že sa v v ňom vezie nejaký milionár a zrejme budete mať i pravdu. Každopádne je zaujímavé sa s týmto automobilom zoznámiť ak nie osobne, tak aspoň cez webové články.
okruh Le Mans
Ten spomínaný futuristický dizajn pôsobí skutočne neklamlivým dojmom, že sa jedná o ten najrýchlejší typ automobilu. Dizajn je zhotovený tak, aby autu dodával čo najväčšiu možnú rýchlosť. Žiadny nudný voz na nákupy a domov teda nečakajte. S týmto vozdilom prichádza príležitosť zistiť, čo je to skutočná rychlosť, o akej mnohí nemáme možno ani predstavu. Takže je bezpochyby už na prvé zhliadnutie ihneď jasné, že sa jedná o športový typ automobilu. Pri tom opise dizajnu však ešte musím zostať, pretože som nespomenul zaujímavú informáciu.
Dizajn bol zhotovený podľa vzoru Bugatti Type 57G Tank, ktorý bol dvojnásobným víťazom najznámejšej závodnej súťaže Le-Mans 24h. Tento model však pochádza z roku 1937.
měřič rychlosti
Nový Bugatti Vision Gran Turismo si odniesol ten základný dizajnový koncept od svojho dávneho predchodcu, no viditeľne prispôsobený roku 2016 a tomu, čo si v tomto roku predstavujeme pod pojmom vynovený, moderný a dokonca futuristický štýl. Aj napriek určitému napodobeniu modelu z roku 1937, i tak vyzerá model v tomto roku nadčasovo. Aj keď som si vedomý, že to znie možno nezmyselne, no je to tak a ak ho zbadáte, určite mi dáte za pravdu.
Nemal by som však zabudnúť opísať to, na čo asi všetci čakáme. Rýchlosť.
Zo 100 km/h vytiahne na 200 km/h iba za 6 sekúnd! Rýchlosť je obmedzená „iba“ na 420 km/h, pričom maximum predstavuje neuveriteľných 460 km/h!

csko.sk