Dámske spoločenské šaty a ich rôzne strihy

Aj vy rozmýšľate nad otázkou aké dámske spoločenské šaty sa hodia mojej postave a veku? Niekedy sa to môže zdať ako jednoduchá otázka, avšak výber dámskych spoločenských šiat môže byť niekedy náročnou skúškou vycibreného vkusu, odvahy a zmyslu pre detail. Nie vždy sa totiž podarí vybrať tie správne dámske spoločenské šaty. Každá žena by sa však vo svojich šatách mala cítiť pohodlne a krásne, inak ich úloha stráca význam. Dámske spoločenské šaty by však istotne mali mať čestné miesto v každom šatníku ženy.

šaty

Strihy dámskych spoločenských šiat

Strih dámskych spoločenských šiat vie výrazne ovplyvniť celkový dojem a pocit ženy, ktorá si ich vybrala na špeciálnu či spoločenskú príležitosť. Medzi najčastejšie strihy dámskych spoločenských šiat patrí napríklad:

– Á-čkový strih – dámske spoločenské šaty so strohom do písmena A sú obľúbeným kúskom žien v každom veku, pretože nositeľke dodáva patričnú ženskosť. Šaty tohto strihu majú v páse priliehavý strih a smerom k nohám sa rozširujú o písmena A. Tento štýl strihu dokáže zvýrazniť útly driek a naopak skryť problematické bruško či boky. Dámske spoločenské šaty tohto strihu patria medzi najžiadanejšie aj preto, že sa hodia každému veku a každému typu postavy.

– Empírový strih – šaty tohto strihu majú vysoký pás a zväčša bývajú strihané pod prsiami. Dlhá sukňa sa postupne rozširuje smerom nadol. Empírové šaty sú vhodnou voľbou aj pre tehotné ženy, avšak pozor, ak máte objemný dekolt nie sú tou správnou voľbou. Dámske spoločenské šaty tohto strihu sú vhodnou voľbou pre dámy, ktoré majú typ postavy v tvare hrušky, pretože dokonale prekryjú väčšie boky a opticky zväčšia prsia.

růžové šaty

– Korzetový strih – je vhodný pre každý typ postavy, pretože útle ženy zvýrazní a ženy plnších kriviek naopak opticky zoštíhli. Korzetový strih dámskych spoločenských šiat sa vyznačuje korzetom, ktorý obopína hruď a sukňou, ktorá sa zvyčajne rozširuje do písmena A. Na šaty s korzetovým strihom však treba mať aj určitú dávku odvahy a sebareflexie.

– Rovný strih – je najjednoduchším strihom, avšak niekedy sa zvykne vravieť, že v jednoduchosti je krása. Inak tomu nie je ani teraz, pretože tento typ šiat lichotí každej ženskej postave, avšak najviac v ňom vyniknú štíhle krivky. Šaty pritom môžu byť ušité po, pod kolená alebo až po zem. Dámske šaty rovného strihu bývajú zväčša obzvláštnené o rozparok, ktorý pôsobí veľmi žensky.

– Vzadu dlhé a vpredu krátke – tento typ spoločenských šiat je vhodný pre dámy s krásnymi nohami. Výborne sa hodia aj pre tie, ktoré chcú na spoločenskej udalosti zaujať a zvýrazniť prednú časť nôh.

Na výber je skutočne z veľkého množstva strihov, farieb, materiálov či vzorov. Krásne dámske spoločenské šaty všetkých strihov nájdete tiež v internetovom obchode www.glashgirl.sk.

csko.sk