KOŠELE PRE MUŽOV


Pánske košele sú rôzne. Niektoré z nich sú ideálne pre každodennú prácu v kancelárii, druhé sú vhodné na neformálne stretnutia, iné sú vytvorené tak, aby zdôrazňovali špeciálny obraz. Remeselníci, ktorí majú šijacie stroje vo svojom arzenáli, môžu ľahko ušiť módnu košeľu. V šatníku môžu mať muži tričká či košele rôznych štýlov, ktoré sa líšia strihom, dĺžkou rukávov, golierom alebo prítomnosťou ozdobných detailov. V závislosti od uvedených funkcií môžu byť košele rozdelené do nasledujúcich kategórií:

obchodník

·         klasické,
·         pre každodenné nosenie,
·         polokošele,
·         košele módnych štýlov.

Klasické pánske košele sa vyznačujú oficiálnym, elegantným vzhľadom a označujú kancelársky štýl oblečenia. Takéto výrobky vyžadujú nosenie obleku a kravatu, čo všeobecne pomáha zdôrazniť postavenie osoby, jeho osobnosť, bezpečnosť, úspech. Často sa nosia také pánske košele na svadobné a iné slávnostné akcie. Dôležitým detailom každej košele sú manžety, ktoré môžu byť na gombíkoch.. Manžety dokonale dopĺňajú mužský oblek.

kravata

Košele na každodenné nosenie sa líšia od klasických pánskych košieľ farbou, možnosťou mať vzory na nich, prítomnosťou vreciek. Napriek menej prísnemu prístupu k výberu farby a štýlu je dôležité správne kombinovať košeľu s inými prvkami odevu a dodržiavať určitú harmóniu. Ku každodennému typu košele môžete tiež zahrnúť džínsové košele. Denim košele sú vždy v móde, sú praktické a trvanlivé – preto ju majú muži tak veľmi radi. Strih takejto košele môže byť rôzny. Môžu byť voľné alebo úzke. Košele voľného strihu sú často zastrčené do nohavíc, zatiaľ čo úzke košele budú vyzerať dobre na vrchu nohavíc, najmä ak má človek športovú postavu.

chlap

Polokošele sa líšia od ostatných modelov. Sú to košele súčasne s tričkom. Tieto modely musia mať nevyhnutne krátke rukávy. Tento model je vhodný na šport, napríklad na hranie tenisu, golfu a na každodenné nosenie.

csko.sk