Futbalová hviezda CR7

Cristiano Ronaldo známy pod označením CR7, vlastným menom Cristiano Ronaldo dos Santon Aveiroje narodený 5. februára 1985 je portugalský futbalista, a aktuálne jeden z najlepších futbalistov sveta vôbec.

fotbval

CR7 je považovaný za veľký talent, to čo veľa krát predvádza na trávniku je skutočným futbalovým umením. Jeho cesta za slávou však vôbec nebola jednoduchá, nakoľko pochádza zo skromných pomerov. Zarážajúci je tiež fakt, že Cristianova matka chcela ísť na potrat, čím by svet prišiel o veľký futbalový talent. Futbalista pochádza z portugalského ostrova Madeira, a tento ostrov preslávil natoľko, že ak sem zavítate, uvíta vás tu jeho socha.

Madeirčania si tu tohto futbalistu veľmi vážia aj kvôli veľkému finančnému príspevku, ktorým im pomohol po následkoch prírodnej katastrofy. Ako bolo spomenuté, futbalista vyrástol v skromných pomeroch, jeho mama bola kuchárka a otec záhradník. Jeho otec často pil a na následky čoho zomrel v roku 2005. Slávny futbalista sa odmala hrával s loptou, preto nebolo divom, že sa stal súčasťou klubov, ktoré sa na Madeire nachádzajú, konkrétne klub Andorinhu (1992 – 1995) a Nacional (1995 – 1997). Už ako 12 ročný prestúpil do známeho lisabonského klubu Sportingu Lisabon, kde zotrval do roku 2003. Podľa futbalistových výrokov, prechod z ostrovu do Lisabano znášal veľmi ťažko, dokonca sa mu spolužiaci v škole často posmievali kvôli prízvuku, ale tiež výzoru.

ronaldo

Úžasný posun v kariére prišiel v roku 2003, keď si jeho talent všimol aj anglický klub Manchester United a Cristiano sa premiestnil do tohto klubu, kde naplno zažiaril a všimol si ho celý svet. Neskôr, v roku 2009 prestúpil do Realu Madrid, s ktorým vyhral mnoho trofejí, no a aktuálne okrem portugalského národného tímu úspešne pôsobí od roku 2018 v najlepšom talianskom klube Juventus Turín.
CR7 toho stihol za svoju kariér skutočne veľa.  Doma má päť ocenení FIFA Zlatá lopta. Získal 26 trofejí vrátane piatich ligových titulov, piatich titulov Ligy Majstrov UEFA a jedného z majstrovstiev Európy v roku 2016. Dúfajme, že zažijeme ešte mnoho úspechov tohto talentovaného hráča.

csko.sk