Ako nastaviť dobré SEO? Sledujte svoju konkurenciu

Aby boli pre vás nasledujúce riadky zrozumiteľné, pokúsim sa vám ich vysvetliť cez konkrétny príklad. Nepôjde o niečo, čo by ľudia pri optimalizácii riešili úplne bežne, no i napriek tomu, je to veľmi dôležitá drobnosť. Opravím sa, drobnosť to určte nie je. Pozrieme sa na to, ako zatočiť s vašou konkurenciou, lepšie povedané, ako robiť SEO tak, aby ste mali reálne šance ju predbehnúť.Žena v blond vlasmi a v rifľovej bunde pozerá do ďalekohľadu.jpg

Volkswagen nepredbehnete

Tak poďme k tomu príkladu. Povedzme, že si chcete založiť internetový obchod s teniskami. Myslím, že to je oblasť, v ktorej je konkurencia viac než vysoká. Je veľmi pravdepodobné, že drvivá väčšina vašich konkurentov, bude pri optimalizácií používať nástroje, po ktorých by ste siahli i vy. Pôjde napríklad o kľúčové slová. Aké vám napadajú ako prvé, keď chcete predávať tenisky? Tenisky predaj, topánky cena a tak ďalej. Ak by ste sa dali na to, že budete používať slovíčka a frázy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou používa vaša konkurencia, nečakajte žiadne zázraky. Je to podobné, ako by chcel začínajúci predajca áut, predbehnúť Volkswagen tým, že začne vyrábať autá so značkou dvojitého véčka.

V takomto prípade, bude pre vás vhodnejšie skôr takzvané long tail seo. Ide o spôsob používania kľúčových slov. Namiesto toho, aby ste používali také, ktoré vám napadnú ako prvé, budete používať omnoho viac kľúčových slov, ktoré však ľudia nevyhľadávajú až tak často.
Samozrejme, že nejde len o kľúčové slová, ale na ich príklade sa táto problematike vysvetľuje asi najjednoduchšie.Čierne figúrky rozostavené na čierno-bielej šachovnici.jpg

Urobte si malý prieskum

Aby ste vedeli, akou cestou sa pri vašej SEO Seolight optimalizácii vybrať, musíte vedieť, čo robí vaša konkurencia. V podstate to nie je nič komplikované. Zistite, ktoré stránky predávajú najviac tovaru, ktoré patria k populárnym a ktoré poskytujú najnižšie ceny. Prejdite si dôkladne ich stránky a hľadajte diery. Tie sa potom pokúste vyplniť práve vy.

csko.sk