Amazon a jeho alternatívy na Slovensku


Amazon je celosvetovo známy internetový obchod. Užívatelia ho navštevujú automaticky, ak sa rozhodnú nakupovať online. Automaticky navštívia tento web a to z dôvodu, že je vysoká pravdepodobnosť nájdenia toho, čo hľadajú. Nájdete tam naozaj všetko. Zo začiatku mali podobné webové stránky určené k obchodovaniu u ľudí určitú nedôveru. Neboli zvyknutí nakupovať touto formou. No o malú chviľku sme sa presvedčili, že takáto forma nakupovania je férová, zábavná, prehľadná a bez pravdepodobne nájdeme to, čo potrebujeme. V dnešnej dobe takouto formou nakupujeme aj na Slovensku a na internete nájdeme veľa e-shopov a stránky ako Heuréka, Alza, či Mall, ktoré Vám poskytnú prehľadný výber tovaru, ktorý sa nachádza v slovenských predajniach. Sú to weby na spôsob Amazon.
web Amazonu
 Pravdepodobnosť nájdenia tovaru je vyššia a hlavne komfortnejšia, než keby sme osobne navštevovali všetky obchody. Takéto webové stránky nám automaticky poskytnú výber tovaru, ktorý sa momentálne nachádza vo všetkých predajniach na Slovensku a nám stačí iba kliknúť. Sprostredkovatelia nám tovar objednajú z predajne, v ktorej sa momentálne nachádza a pomocou modernej a pravidelnej využívanej cesty- kuriérom, nám tovar zašle. My si len počkáme, pokiaľ nám ho kuriér privezie. Môže sa jednať o rôzny tovar, rôznej veľkosti i hmotnosti.
podání ruky
Môžete si napríklad objednať DVD disk a kuriér Vám ho privezie, aj pokiaľ je sprostredkovateľ vzdialený viacej kilometrov. Určite sa Vám to oplatí viac, než tie vzdialené kilometre cestovať osobne a hľadať konkrétny obchod. V prípade, kedy nemáte čas zásielku prevzať, kuriér Vám ju môže zanechať na najbližšej pobočke, na ktorej si tovar prevezmete. No ale je tu i tá staršia možnosť, tovar si môžete nechať doručiť poštou. Výjde Vás to lacnejšie, no aj si nejakú dobu počkáte. Navyše to nie je príjemný pocit ak viete, že Váš nový tovar prechádza množstvom rúk a je hodený niekde na pošte. No na druhej strane je táto forma lacnejšia a balíček na nás počká na našej mestskej pošte, takže nemusíme si hľadať extra čas na jeho urýchlené prevzatie. 

csko.sk