Čínsky zákaz dieselových a benzínových motorov

.


Konečné rozhodnutie o elektromobiloch pre Čínu
Na základe vykonaných štúdií čínska vláda oznámila, že k zákazu určite pristúpi, zatiaľ však nespresnila kedy k tomu dôjde. Čínu čakajú obrovské zmeny a kvôli rozsahu produkcie nie je možné zmeniť všetko zo dňa na deň.
V minulom roku sa v Číne vyrobilo 28 miliónov áut, ktorých počet predstavuje takmer tretinu z celosvetovej výroby v automobilovom priemysle. Mnohí poprední výrobcovia však už majú plány na nové modely elektromobilov na stole. Ako príklady uvádzame:

elektromobil
 

  • Volvo– majiteľ Geely sa vyjadril v Júli, že všetky nové plánované modely áut budú mať od roku 2019 elektrický pohon. Jeho ambíciou je predaj milióna elektromobilov do roku 2025.
  • RenaultNissan – šéf Carlos Ghosn potvrdil investície do nového podnikateľského smeru, orientujúceho sa na konštrukciu konkurencieschopných elektromobilov pre čínsky trh.
  • General Motors, Ford – tvrdia, že už pracujú na vývoji automobilov novej éry v Číne

 
Ďalšie spoločnosti sa postupne k trendu zaradzujú taktiež. Všetci výrobcovia áut sa podieľajú na tvorbe a raste čínskeho trhu s elektromobilmi a zavádzajú nové pravidlá, ktoré pomôžu ľudstvu v boji so znečisťovaním životného prostredia.
 
Elektrické batérie
Čína má záujem o elektrické batérie a nabíjateľné hybridy v takej miere, aby do roku 2025 predstavovali aspoň 20% podielu na trhu. Návrhy podľa výpočtov odporúčajú 8%-ný predaj áut s elektrickým pohonom alebo hybridov už v budúcom roku. V roku 2020 by podiel mal dosiahnuť 12%. Vzhľadom na rozsiahlosť čínskeho automobilového priemyslu predstavujú tieto percentá obrovské čísla.
 
auta

.

Európa
Elektromobily už nepredstavujú veľkú neznámu ani pre Európanov. Obyvatelia niektorých vyspelých európskych krajín, ktoré sú známe tým, že si vážia životné prostredie a snažia sa ho ochrániť pred znečisťovaním a uhlíkovými emisiami, už majú elektromobily v garážach. Ďalšie európske štáty pristupujú k tejto téme pomalšie, ale rastúce znečistenie veľkomiest ich k tomu núti. Pred cestou si už radšej teraz skontrolujte či Vás s dieselovým motorom pustia do nich, smogu vyhlásili boj Atény, Paríž, Londýn či Madrid. Francúzsko a Veľká Británia sa chystá zbaviť dieselových a benzínových motorových vozidiel do roku 2040.
 

Čínsky zákaz dieselových a benzínových motorov
4 (80%)1
.

csko.sk

.
Čínsky zákaz dieselových a benzínových motorov
4 (80%)1
.