Bolí vás krk? Spite na pevnom a cvičte

Ak poznáte bolesti krčnej chrbtice, tak určite viete, že urobíte čokoľvek, aby ste sa ich zbavili. Som na tom podobne, takže viem o čom hovorím. Moje bolesti krku boli neraz tak silné, že osom si musela zobrať v práci voľno. Doslova som nemohla vstať z postele. No a práve posteľ, dokáže v tomto smere veľmi pomôcť, ale i naopak, veľmi uškodiť. Žena v bielej nočnej košeli sedí na posteli prikrytá paplónom a drží si krk.jpg

Keďže som mala tieto problémy už dlhodobo, môj posledný matrac nebol najlacnejší. Kupovala som si ten z pamäťovej peny. Veď to malo byť to najlepšie, čo môžem svojej chrbtici dopriať. Nemôžem poprieť, že sa mi na tomto matraci spalo naozaj dobre, no bolesti krku neboli o nič slabšie. Preto som začala hľadať niečo lepšie. Osvedčili sa mi matrac pružinový, ktorý je naozaj pevný, no a pevný povrch je presne to, čo váš krk potrebuje.
Pružinové matrace sa cenovo od tých pamäťových ani veľmi nelíšia. Ten môj bol síce o niečo drahší, no v predajni som videla nejeden, ktorého cena bola omnoho nižšia.
Pružiny sú naozaj pevné. Nehovorím o tom, že budete spať na povrchu, ktorý pripomína drevenú lavicu, práve naopak, ide o veľmi príjemnú a pohodlnú alternatívu. Pevný povrch, ktorý sa neprepadáva v žiadnych častiach, sa postará hlavne o to, aby ste mali krk v prirodzenej polohe, to znamená, že sa vaša hlava nenachádza pod vami ani vedľa vás, ale pekne zarovno s chrbticou.Detail na šiju ženy, ktorá stojí a pozerá na more.jpg

Pevný matrac vám navyše umožní vykonávať jednoduché cviky na krk priamo v posteli. Viem, že to môže znieť ako zbytočnosť. Veď nie je problém zliesť z postele a cvičiť. Teraz si ale položte otázku a odpovedzte si naozaj úprimne. Naozaj to nie je problém? My ľudia, jednoducho dokážeme byť nesmierne leniví a i taká drobnosť, ako zliesť z postele a zacvičiť si zopár cvikov na krčnú chrbticu. Takže späť k pevnému matracu, na ňom si tieto jednoduché cvičenia môžete zacvičiť ako ráno, tak večer alebo po poobedňajšom spánku cez víkend.

csko.sk