Aký je ideál krásy dnešnej doby?


Každý z nás má iný názor na to, čo je krásne. Väčšina z nás však sníva o akomsi ideále krásy, ktorý sa neustále snažíme dosiahnuť, napriek tomu, že sa nám to takmer nikdy nepodarí. Uvedomujete si však, ako sa ideál krásy neustále mení? Už na sociálnych sieťach môžeme vidieť rôzne videá, kde rôznym spôsobom prechádzajú jednotlivé obdobia. Už vtedy môžeme vidieť, ako sa to mení. Kým niekedy boli moderné a chcené ženy s krivkami, postupne sa krivky stávajú niečím nežiaducim a tak to aj vyzerá. Po prehliadkových mólach nám chodievajú vychudnuté dievčatá, ktorým asi pred týždňom niekto na kastingu povedal, že by mali určite niekoľko kíl zhodiť.

krása
 
To je, bohužiaľ, dnešná doba. A aj keď niekoľko popredných módnych značiek odmieta pracovať s vychudnutými dievčatami, musíme sa zmieriť s tým, že inak to asi bohužiaľ nebude. Stretávame s anorexiou, stretávame sa s rôznymi poruchami príjmu potravy. Je hrozné, že sa niečo takéto stalo skutočnou súčasťou našej doby. Je jasné, že sa s tým dá niečo robiť. Ale musíme sa predtým opýtať. Je skutočne takýto dnešný ideál krásy? To naozaj nevieme dievčatám povedať nič iné, ako to, že by mali nejaké tie kilo či dve zhodiť?
 
Každá žena a každé dievča chce byť krásne. Ale je práve porucha príjmu potravy cena za krásu? Je prehnané cvičenie a odopieranie si všetkého, čo nám chutí tá správna cesta? Keď sa poriadne najeme a keď zjeme niečo nezdravé, mali by sme mať výčitky a držať hladovku?

modelka
 
Určite je vám jasné, že odpoveď je nie, však? Doba ide ďalej a už nie sme spokojní len s tým, keď sú dievčatá chudé. Teraz chceme, aby boli vyšportované. Chceme, aby boli dokonalé a nevieme sa tej predstavy vzdať. Takisto aj muži. Všetci musia byť vyšportovaní a bez tehličiek na bruchu sa na nich ani nechceme pozrieť. Je vážne toto tá krása, ktorú uznávame? Nepozeráme sa do vnútra? Skutočne sa pozeráme len na brucho?

csko.sk