Ako ostať vo forme aj po tridsiatke

Poďme sa spoločne pozrieť, koľko malých nepatrných zmien stačí, aby sme matke prírode celý proces starnutia skomplikovali v náš prospech.
1.Hýb sa!
Pohyb vždy bol, je a bude tou najúčinnejšou zbraňou proti čarodejke menom čas. Je úplne jedno, aký typ pohybu si zvolíme, podstatné je, aby sme sa neprestali hýbať. Učarovala vám joga? Nebodaj box? Beh je pre vás to pravé? Tajomstvom úspechu, ako vytrvať a venovať sa  fyzickým aktivitám každý deň, je nájsť to, čo vás baví a vytrvať. Fantázii sa medze nekladú.

smích

2.Zdravá strava!
Všetci sme len ľudia a každý z nás sa predsa z času na čas dopustí nemalého prehrešku. Hranolky sú vaša slabosť? Neviete si odpustiť hamburger? A čo ten pohárik vína na letnej terase? Nič nie je problém, pokiaľ zachováte rovnováhu. Skúste sa riadiť pravidlom 80:20. Snažte sa ustrážiť si svoj jedálny lístok a pitný režim počas týždňa a ten malý prehrešok cez víkend vám bude odpustený. Podstatné je, neostať v začarovanom kruhu, čo bolo včera je už dávno minulosťou a preto sa sústreďte na dnešok, aby včerajšok mohol žiarliť.
3. Vyhýbaj sa slnku!
Slnko je synonymom dobrej, pozitívnej nálady, vitamínu D, krásne opálenej pokožky, ale ani tu nesmieme zabúdať, že po pár rokoch intenzívneho slnenia dostaneme od slniečka nelichotivú faktúru vo forme vrások. Netvrdíme, že sa slnečnému žiareniu máte vyhýbať, ale aj tu platí zlatá stredná cesta, no s dokonalou ochranou na tvári v podobe pleťového krému s ochranným faktorom.
4. Eliminuj zlozvyky!
Fajčenie, alkohol, mastné jedlá, sedavý spôsob života, nedostatok spánku, stres. To všetko sú zlozvyky, ktoré nášmu zdraviu vôbec neprospievajú Snažte sa ich zo svojho života postupne eliminovať a krok po kroku odstrániť. Vaše zdravie sa vám poďakuje.
 

radost
 
 
5. Na tebe záleží!
Ste žena, obetavá, milujúca, starostlivá, vždy kladiete na prvé miesto potreby iných. Nezabúdajte, že zdravý egoizmus nie je nič zlé, pretože iba spokojná a vyrovnaná žena môže byť dobrou manželkou, matkou, partnerkou, milenkou.
6. Do postele bez mejkapu!
Odlíčiť sa pred spaním, je to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoju pleť, aby mohla v pokoji regenerovať, bez akejkoľvek záťaže v podobe vrstvy mejkapu. Doprajte aj svojej pleti omladzujúci spánok!

csko.sk