Vyberte si kvalitné montérky, v ktorých sa vám bude dobre pracovať

Ako sa často hovorieva, bez práce nie sú koláče. To však ešte neznamená, že práca musí byť poriadna drina a vy sa pri nej nemôžete cítiť pohodlne a bezpečne. Ako pri všetkých častiach pracovného oblečenia, aj pri montérkach platí, že by vám mali sedieť ako uliate, mali by ste sa v nich cítiť pohodlne, no mali by byť tiež bezpečné, pretože predsa len ide o ochranný prvok pri práci. Nosiť montérky často prikazujú nariadenia v rámci danej firmy. Nižšie si môžete prečítať o tom, podľa čoho si ich vybrať tak, aby čo najviac spĺňali vaše požiadavky.

montérky

Najdôležitejšie kritériá pri výbere montérok


Tu sa nachvíľu zastavíme, pretože ak si budete vyberať montérky iba s ohľadom na cenu, môžete sa veľmi ľahko dobehnúť. Pokiaľ si vyberiete tie najlacnejšie montérky alebo pracovné nohavice, môže sa stať, že vám nevydržia tak dlho, ako by ste chceli. Pri výbere dbajte najmä na tieto parametre:

Veľkosť montérok – tá samozrejme nemusí zodpovedať veľkosti vašich bežných nohavíc, preto je potrebné si ich pred samotnou kúpou vyskúšať
Materiál, z ktorého sú vyrobené – najčastejšie sú vyrábané z bavlny alebo zo zmesi bavlny a polyesteru. Mali by byť najmä vzdušné a výborne odvádzať pot
Zošitie – pred kúpou si pozorne prezrite, akým spôsobom sú zošité. Mali by mať minimálne dvojradové až trojradové šitie, aby sa neroztrhli už pri prvej možnej príležitosti.

stavař

Montérky by mali spĺňať podmienku funkčnosti


Práve preto, že montérky sú pracovným odevom, mali by byť hlavne funkčné, praktické a vhodné na vykonávanie danej činnosti. Pri výbere si okrem veľkosti, materiálu a zošitia všímajte aj ďalšie dôležité detaily, ktoré vám uľahčia prácu. Jednou z ďalších podmienok sú rôzne vrecká, priehradky a zapínanie. Vhodné sú najmä hlboké vrecká, do ktorých si môžete schovať drobné predmety a máte istotu, že ich nevytratíte. Ideálne sú tiež náprsné vrecká, ktoré je možné uzatvoriť buď suchým zipsom alebo klasickým zipsom. Tu si môžete vložiť napríklad doklady a iné dôležité veci, ktoré potrebujete mať pri sebe. V neposlednom rade si môžete vybrať tiež farbu montérok. Niektoré firmy požadujú pracovné odevy v jednotnej farbe, no pokiaľ nie, máte naozaj pri výbere voľnú ruku.

Vyberte si ideálne montérky na stránke https://www.dualbp.eu. Široký sortiment je zárukou vašej spokojnosti pri práci.

csko.sk