Aby chudnutie nebolo nočnou morou

Už ste sa rozhodli, že konečne schudnete a vypracujete si postavu snov. Ako vydržať a dosiahnuť požadované výsledky? Už ste sa o to pokúsili mnoho krát, vyskúšali ste veľa diét a nikdy ste nevydržali? Ako chudnúť aby to nebolo pre vás trápením ale naopak aby ste si chudnutie možno obľúbili?

hubnutí

Začnite pomaly
Nerobte všetky zmeny hneď. Je veľmi pravdepodobné, že budete čoskoro frustrovaný a unavený. Začnite pomalými krokmi. Napríklad prvý týždeň sa snažte zaradiť viac pohybu. Úplne postačí ak na začiatok spravíte denne 10 000 krokov. Stiahnite si do mobilu aplikáciu, ktorá vám bude kroky celý deň merať. Druhý týždeň, skúste obmedziť cukor a nahradiť ho ovocím. Neskôr pridajte do stravy viac bielkovín. Skúste zaradiť viac pohybu, hlavne všetko postupne. Budete sa tešiť aj z malých výsledkov, a tie vás budú stále motivovať.

Staré/nové
Ak máte svoje obľúbené jedlá, ktorých sa nechcete vzdať skúste suroviny v recepte obmeniť zdravšou verziou. Napríklad biele pečivo vymeniť za celozrnné, ľanové alebo špaldové. Skúste k jedlu namiesto tatárskej omáčky naservírovať dressing z bieleho jogurtu. Hranolky robené vo fritéze, vo veľkom množstve oleja, vymeňte za varené zemiaky alebo hranolky robené v rúre bez oleja. Skúšajte zdravšie recepty, nové chute, koreniny… a uvidíte ako vaše kilá pôjdu veľmi rýchlo dolu.

salát

Vo dvojici ide všetko lepšie
Ak budete na chudnutie dvaja, všetko pôjde lepšie. Najlepšie ak do nového životného štýlu pôjde s vami aj priateľka alebo manžel. Budete jeden druhého podporovať a motivovať. Budete sa mať s kým porozprávať, aj cvičiť. Ak sa pôjdete napríklad prejsť alebo sa rozhodnete behať, vo dvojici určite zvládnete viac, pretože pri rozhovore vaša hlava zabudne, že vykonáva športovú aktivitu.
Cieľ je základ
Nemám teraz na mysli číslo, aké chcete dosiahnuť na váhe. Ale cieľ, na ktorý sa postupne budete pripravovať počas vášho chudnutia. Napríklad sa prihláste na bežeckú súťaž u vás v obci alebo kraji, zúčastnite sa rôznych súťaží alebo aktivít. Nájdite cieľ, ktorý dokážete splniť a robte počas chudnutia všetko pre to, aby ste sa súťaže zúčastnili, a možno ju aj vyhrali.

Vzdelávajte sa
Dnes je veľa možností kde môžete zistiť viac. Či už o tom ako funguje vaše telo, aké živiny potrebuje k správnemu fungovaniu, môžete študovať nové recepty, koľko kalórií spálite za deň,… možností je naozaj veľa. Nájdete mnoho kníh alebo stránok na internete kde nájdete napríklad zdravé koláče a maškrty. Takže ak aj zhrešíte, nemusíte mať výčitky, pretože zjete zdravšiu verziu vašej obľúbenej sladkosti.

meloun

Vďaka týmto krokom pre vás chudnutie určite nebude trápením. Všetko robte postupne, potrebujete len čas kým vás to začne baviť. Z psychologického hľadiska je dokázané, že stačí dodržiavať poctivo prvých 21 dní, potom si to všetko obľúbite. Na nič sa nevyhovárajte a myslite na to, čo chcete dosiahnuť, určite sa vám to podarí.

csko.sk