Známe filmy a zaujímavé detaily, o ktorých ste možno nevedeli

Fakt, že sme určitý film videli v kine alebo na našej TV ešte neznamená, že o ňom vieme všetko. Aj tomu najpozornejšiemu divákovi môžu ujsť niektoré detaily. My sa spoločne na tieto detaily pozrieme a zameriame sa predovšetkým na filmy, ktoré veľmi dobre poznáte. Ale informácie, ktoré sú s týmito filmami spojené, tie asi väčšine z nás, bežných divákov utiekli a tak dúfam, že budú pre vás zaujímavým prekvapením.

halloween

Určite ste počuli o novom remaku legendárneho filmu It (To). A nielen, že ste o ňom počuli, väčšina z vás ho už pravdepodobne aj videla a prežívala zážitky hrôzy, ak sa na scéne objavil tento stašidelný klaun. No viete, že inšpiráciou k vytvoreniu tejto postavy bola skutočná osoba? Áno, išlo o odsúdeného a popraveného masového vraha menom John Wayne Gacy, ktorý napriek tomu, že zneužíval a vraždil mladých mužov, chodil na dobročinné akcie oblečený ako klaun a zabával malé deti.

A kto by zabudol na film Jurský park, ktorý nás zaujal svojou atmosférou a hlavnými postavami- dinosaurami? A nejeden divák si určite všimol, že v tomto filme sa vyskytovali skutočne zvláštne zvuky, respektíve hlasy dinosaurov. Pritom nešlo o žiadne zložité technologické prvky spojené s drahými efektami, ale jednoducho o zvuk, ktorý bol nahrávaný počas párenia korytnačiek.
Film s názvom Leví kráľ je jedna z najkrajších rozprávok a nenapadne nás dôvod, prečo by mala byť zakázaná alebo postavená pred súd. Aj napriek tomu sa však našlo pomerne dosť ľudí, ktorí jej tvorcov žalovali za to, že hyeny vykreslili ako zlé a zákerné zvieratá.

želvy

S akými filmami si spájate mená Will Smith, Leonardo DiCaprio, Nicholas Cage či Johny Depp? Viem, napadnú nás desiatky trhávok a populárnych filmov, ale nie Matrix. A práve každý z týchto hercov dostal príležitosť, aby si v tomto filme zahral hlavnú úlohu. No všetci odmietli.
A keďže sa blížia Vianoce, nezabudnime si povedať viac faktov o veľmi dobre známom filme Home Alone .

csko.sk