Žijete naozaj zdravým životným štýlom? Ste si istý?


Zháčili ste sa nad posledným slovom v úvode? Že kozmetika? Ako môže taká neškodná vecička, ktorá nám má dodávať krásu a zdravie škodiť?

mýdlo

No tak poďme pekne po poriadku.
Priemerná tridsiatnička ráno vstane, umyje sa, oblečie sa a sadne za zrkadlo. Umyje si vlasy šampónom, potom nanesie kondicionér, potom nastrieka ochranný sprej na konce vlasov, nanesie tužidlo. Nanesie si na tvár tónovací krém po oči, denný krém, make up, farbu na líčka, púder, očné tiene, ceruzku alebo linku (niekedy aj oboje), špirálu a nakoniec niekedy aj rúž. Vlasy sa jej medzitým vysušia alebo si ich vyfúka fénom a predtým použije sprej na ochranu pred poškodením. Rozčeše ich pomocou spreju na rozčesávanie, vyčeše ich do účesu a zafixuje lakom na vlasy. Ak sa ide na ples, tak pridá zopár trblietok. Keď sa odchádza z domu tak ešte použije deodorant a voňavku alebo parfum. Zabudla som na niečo?

Je toho dosť, že ?
Priemerná tridsiatnička ani nemusí použiť všetko toto ráno, stačí len polovica a už si na svoje telo nanesie okolo 400 rôznych druhov chemikálii. A to zahŕňa len bežnú rannú starostlivosť. To, že si občas dopraje kúpeľ s penou, umyje sa sprchovým gélom, má na tvári masku, takisto aj na vlasoch, namaľuje si nechty, odlakuje si ich, nafarbí si vlasy, oholí si nohy pomocou gélu na holenie a po holení použije gél/vodu po holení a tak ďalej by som mohla pokračovať, pretože dnes je tých kozmetických prípravkov neskutočné množstvo a ja sa v tom už prestávam orientovať.

Že to je veľa?
Nože sa pozrite, koľko toho obsahuje vaša špirála. Šampón. Deodorant. Antiperspirant. A tak ďalej. Ja zastávam ten názor, že to, čo si dám na svoje pleť by som mohla aj zjesť.

krása tváře

Predsa koža je najväčším orgánom na tele a preto by sme jej mali venovať dostatočnú pozornosť. A hlavne teraz, v dobe, keď sa z každej strany na nás valí slovo zdravý životný štýl. A pritom je to celé klam. O telo sa netreba starať iba zvnútra bio potravinami a podobnými vecami. Je dôležitá aj starostlivosť zvonku.
Na to treba použiť len zdravý sedliacky rozum. Tým síce neprečítate všetky možné názvy ingredencii v kozmetike, ale to značí o tom, že to asi nič dobré nebude. Veď aj do koláča dávate to, čo poznáte a viete pomenovať.
Ja verím, že vás tento článok nakopne a začnete naozaj ZDRAVO ŽIŤ. Pretože to neznamená len sa tak kŕmiť (stravovať som chcela, ale je to celkom vtipné :D), ale aj natierať, maľovať, krémovať, sprejovať, voňavkovať, rozmaznávať.

csko.sk