Výstup na Gerlachovský štít


Gerlach, alebo hovoro Gerlachovský štít je už veľmi dlhé roky pýchou nášho Slovenska a to predovšetkým kvôli svojej nadmorskej výške 2654 metrov, relatívne 2355 metrov. Dodnes budí u mnohých horolezcov a turistou úctu, rešpekt, no i zvedavosť. Pokiaľ niekto výjde na jeho vrchol, bude mať celoživotný zážitok, s ktorým sa môže pochváliť ešte aj svojim vnukom a tí budú závidieť. Zdolať takú výšku a mať prekrásny výhľad, no hlavne ten pocit, že sme prekonali tohto obra, no i seba samého, ten pocit musí byť na nezaplatenie.
Prečo to ale píšem?

tatry

•         No pretože sme v téme služby a verte alebo nie, takýto zážitok, respektíve službu, si môžete objednať.
Pokiaľ nie ste zrovna najskúsenejší horolezec či turista, táto služba vám dopraje zážitok spojený so zdolaním tohto legendárneho štítu, pričom pôjdete v sprievode certifikovaného sprievodcu, ktorý na vás dohliadne a pomôže vám s navigáciou i zabezpečením. Takýto postup by som však odporúčal i tým skúsenejším, predsa 2355 metrov nie je žiadna malina.

boty

•         V oboch prípadoch sa skúsme informovať o tejto službe, ktorú si môžeme objednať cez internet, napríklad cez stránku Najzážitky.
Ide o službu, takže rátajme i s luxusom a komfortom, ktorý je v tomto prípade spojený s ubytovaním, wellness centrom a pripojením wi-fi. A na cestu ešte dostanete pribalený turistický balíček pre dodržovanie pravidelného pitného režimu. Na konci cesty vás potom čaká príjemné prekvapenie, oddych v Sliezskom dome. Ide v podstate o luxusný hotel so všetkým, čo k tomu patrí. Dokonale v ňom zregenerujete stratené sily.

sauna

Takto strávený deň, to musí byť paráda. Zdoláte Gerlach a nakoniec budete odmenení špičkovými službami, kedy môžete zaspať s úžasným pocitom na duši. Pobyt máte ale až v trvaní troch dní. Dosť času na to, aby sme spojili náročný výstup s príjemným oddychom do jedného zážitku. Gerlach si v takomto štýle vychutnáte naplno.

csko.sk