Vymenili by ste svoj životný štýl za život podľa prísnych pravidiel?

Každý z nás si žije svojim životným štýlom, no zamýšľali ste sa niekedy nad tým, či by ste ho dokázali vymeniť za iný, napríklad ten, ktorým žije kráľovská rodina? Žiť každý deň podľa prísnych pravidiel, neustále narážať na niekoho z asistentov a personálu, ktorí vám pomáhajú, ale zároveň aj bedlivým okom sledujú každý váš pohyb? Rozprávky nám ich život predstavujú veľmi pekne a jednoducho, ale je pravdou, že byť členom kráľovskej rodiny je poriadne zaťažujúce. Niektoré pravidlá platia len pre nich, nás bežných smrteľníkov sa našťastie netýkajú.

fantasy
 
Všetky dary kráľovnej!
Je to tak, dary, ktoré dostane kráľovská rodina podľa predpisov patria panovníkovi, iba on rozhoduje, či dar ponechá alebo ho posunie niektorému z členov rodiny. Zakázané je však dary predávať alebo požičiavať si medzi členmi kráľovskej rodiny. Spoločenské príležitosti taktiež podliehajú prísnym pravidlám, no nielen tie, aj rodinné oslavy a stretnutia sa nimi musia riadiť. Medzi najdôležitejšie patrí nasledovanie kráľovnej všetkými prítomnými, to znamená, že ak sa rozhodne vstať, postavia sa všetci, ak doje, tak už musia dojesť aj ostatní. A týka sa to aj samotného manžela panovníčky, teda princa Filipa, ten musí dokonca kráčať niekoľko krokov za ňou. Otočiť sa jej chrbtom sa považuje za veľmi vážne porušenie kráľovského protokolu. Teda ak ukončíte konverzáciu, odchádza ako prvá.

klasika
 
Tradícia šiestich kráľovských havranov
Tradícia sa zachováva už od čias kráľa Karola II. Hovorí o tom, že pri londýnskej veži Tower musí žiť minimálne šesť havranov, pretože podľa povery kráľovstvo padne, ak havrany Tower opustia. A to by hádam neriskoval nikto. Okrem havranov dodržiavajú na dvore pravidlo trocha logickejšie, teda povinnosť držať bradu vždy vo vodorovnej polohe k zemi. Jeho zmyslom je zaručiť, aby pri fotení boli všetci členovia rodiny  na záberoch zachytení v dobrom svetle a nikto nebol predklonený alebo naopak v záklone. Pravidlo pre dámy hovorí, že dopoludnia by mali mať na hlavách klobúky a vo večerných hodinách sa v ich vlasoch majú trblietať tiary alebo korunky a rodinné šperky, a to od šiestej hodiny večer. Najlepšie sú na tom kráľovnine psy, tie majú dovolené naozaj všetko. A na samotnú panovníčku pozor, je veliteľom ozbrojených síl v krajine, a tak len ona jediná môže vyhlásiť vojnu alebo mier.
Tak ako, menili by ste?

csko.sk