Talianska automobilová značka Sparco

Už od roku 1977 sa na trhu nachádza značka Sparco, ktorú založili dvaja Taliani, Enrico Glorioso a Antonio Parisi. Jej sídlo sa nachádza v Turíne, v Taliansku, no firma má množstvo distribútorov po celom svete. Značka je veľmi rozšírená najmä v Spojených štátoch amerických, ale taktiež po celej Európe.

Sparco sa zameriava najmä na automobilové príslušenstvo pre pretekárov. V ich obchode môžeme nájsť napríklad bezpečnostné pásy s trojbodovou, ale aj šesťbodovou bezpečnosťou. Samozrejme, čím viac bodov má pás, tým je pre pretekára bezpečnejší a viac ho dokáže ochrániť pred prípadnou haváriou. Ich cena sa pohybuje od 100 do približne 350 eur.

fia-6-bodove-bezpecnostne-pasy-sparco

Ďalšia vec na ktorú sa Sparco špecializuje sú aj prilby, ktoré sú kľúčové pri pretekoch. Vyrába otvorené aj uzavreté prilby, v cenovej kategórii od 100 do 900 eur. Ak ste poznali Sparco, pravdepodobne poznáte aj ich špeciálne topánky, ktoré majú jedinečný dizajn. Sú určené pre jazdcov a práve preto sú vyvinuté s veľmi mäkkou a nízkou podrážkou. Nájdete ich v rôznych farebných kombináciách, takže si určite spomedzi nich vyberiete. Na motošportových podujatiach je povinnosťou pre súťažiacich aj poriadna jazdecká kombinéza. Aj tie vyrába spoločnosť Sparco, ktorá sa charakterizuje hlavne na kombinézy s viacerými vrstvami a so spomaľovačmi horenia, čo je veľmi dôležité pri možných haváriách. Cena jednej takejto kombinézy sa pohybuje od 300 do približne 700 eur.

Sparco je okrem športovej a závodnej značky tiež aj módna značka, preto ponúka aj tričká s jednoduchým a kvalitným dizajnom.

tricko-sparco-t-shirt-vintage-77-modre

Na ich stránke alebo i v kamenných obchodoch si môžete kúpiť aj mikiny, ktoré sú zväčša čierne alebo biele a sú vyrobené z kvalitných a príjemných materiálov. Okrem vyššie spomenutých produktov ponúkajú aj množstvo ďalších, od športových sedačiek cez pedále až po hliníkové disky.

csko.sk