LED pásiky ponúkajú stále nové možnosti v osvetľovaní

Mať príjemne osvetlenú domácnosť vhodnými svetelnými zdrojmi tvorí základ pocitu tepla domova. Umelé osvetlenie nám dalo neskutočné možnosti ako využívať čas oveľa racionálnejšie a vo väčšej miere nám dovoľuje pracovať dlhšie ako len dočasu, kým zapadne slnko.

2m-30ledm-rgb-pasik-ir1-kompletna-sada

Umelé osvetlenie využívame všade, v domácnostiach, na pracoviskách, športoviskách či v obchodných centrách, všade tam je nutné osvetlenie priestorov, aby v nich ľudia mohli tráviť voľný čas alebo pracovať či športovať. Svetelné zdroje majú rôznu podobu, v obývacích izbách to môžu byť lustre, v ostatných miestnostiach bodové či prenosné a doplnkové zdroje svetla, no podľa toho, aký priestor, prípadne aké predmety chceme osvietiť, vyberáme aj typ svetla. Vynikajúcou voľbou sú LED pásiky, ktoré dokážeme umiestniť aj do takých miest a priestorov, kde to doposiaľ s klasickými svetlami nebolo možné.

LED svetlá vo všeobecnosti prežívajú boom, stali sa z nich najvyužívanejšie svetelné zdroje súčasnosti Sú obľúbené práve kvôli svojej variabilite, ide o osvetlenie novej generácie aj vďaka ekonomickej úspornosti a ekologickosti, aj keď vstupné investície môžu byť o niečo vyššie, návratnosť je rýchla. Výhodou je aj ich neporovnateľne dlhšie životnosť a tiež porovnateľný výkon, čo môže byť aj predpokladom na ich použitie ako náhrada za hlavný zdroj osvetlenia. LED pásiky disponujú benefitom, a to je možnosť nastaviť intenzitu osvetlenia, zvoliť si led pasy Ledprodukt odtieň farby svetla a tiež nastavenie farebných prechodov z jednej farby do inej podľa potreby či momentálnej nálady.

rgb-vodeodolne-led-pasy-450x450

Pásiky sú však špeciálna kategória, pretože možnosti ich inštalovania je neúrekom vďaka obojstrannej lepiacej páske, ktorou ich prichytíme presne na miesto, kam potrebujeme. Treba však upozorniť na to, že ak chceme dosiahnuť čo najdlhšiu životnosť, je vhodné pásiky inštalovať na hliníkové profily, ktoré zabezpečia dostatočné chladenie LED čipov, bez nich by totiž mohlo dôjsť k ich poškodeniu. LED osvetlenie sa každý deň prezentuje novými technologickými vylepšeniami, čo dáva priestor pre ich stále širšie použitie.

csko.sk