Staroba nikoho neminie


Čas nad nikom nemá oľutovanie. Výnimky nie sú ani hráči NFL, ktorí celý život na sebe drú a udržujú neskutočne úžasnú formu počas celej kariéry. Aj tí, ktorí sú dlhé roky špičky na svojej pozícií raz musia čeliť tomu, že skôr či neskôr príde prekážka, ktorú už nezvládnu. Môže sa stáť že po tej prekážke pomaly alebo náhle končí nádherná kariéra ako sa to stále v blízkej minulosti z Darrelom Revisom.

roztleskávačky

Každopádne máme tu hráča a kapitána Pittsburg Steelers, Bena Roethlisberga, ktorý má 35 rokov a dlhé roky sa udržiaval medzi najlepšími quarterbackmi ligy. Začalo sa špekulovať o tom, že rozmýšľa nad ukončením úspešnej kariéry. Stalo sa to minuloročnej prehry finále AFC. Nakoniec sa však rozhodol že talentovaný útok Steelers zatiaľ neopustí. Mimochodom aj keď Roethlisberger má v tíme veľmi dobrých hráčov ako Brown alebo Bell, ktorí sú na svojej pozícií naozaj špičkový hráči. Ďalej má pred sebou naozaj slušný výkon podávajúcu O-line. Jeho forma slabne a podáva čoraz horšie výkony.

Big Ben si vybojoval meno v NFL že po každom údere sa vedel postaviť k novému snapu tak, ako by sa nič nestalo a vôbec ho to nerozhádzalo. A tým obrana nevedela uplatniť svoj cieľ, aby zmietla quarterbacka a tak ho donútila urobiť chybu. Počas 13 ročnej kariéry stále bojoval z menšími zraneniami, ale tie mu nikdy nerobili veľké problémy a na ihrisku na ňom nič nebolo vidieť. Takéto množstvo úderov však nie je možne donekonečna prekonávať a neuvedomovať si už nemá 20 rokov.

hráči

Možno práve kvôli týmto problémom rozmýšľal o ukončení kariéry. Môže však byť, že sa ťažko vyrovnáva z tým, že už nemá takú formu veď oproti roku 2015 nahrával o 50 yardov menej každý zápas, čo je už viditeľná zmena a k tomu bol oproti vlastným štatistikám aj nepresný. Mohlo sa to stáť aj kvôli tomu, že okrem Antonia Browna nemal komu nahrávať. Tento rok však dostal ďalších skvelých spoluhráčov a keď sa tento rok nezlepší môže to byť ľahko jeho koniec.

csko.sk