Sklenené dvere pre ešte krajší interiér

Slovné spojenie sklenené dvere, ktoré sa dnes už stávajú pojmom moderného interiéru, si väčšina z nás predstaví nové kancelárie s dlhými chodbami, veľkými oknami a úradníkmi v presklených kójach, ale nemusí tomu byť vždy tak. Sklenené dvere sú prvkom, ktorý sa ako požiar šíri aj do domácností.
Striktne rozdelené príbytky, kde každú miestnosť oddeľujú pevné steny sú minulosťou. Dnešné trendy volajú po otvorených priestoroch a čistých líniách, ale ak ste majiteľom staršieho domčeku či bytu, nezúfajte. Malými úpravami môžete dosiahnuť veľké zmeny. Stačí vymeniť staré, mohutne vyzerajúce dvere za nové, sklenené a efekt je istý. Malú miestnosť opticky zväčšíte, chodbu rozjasníte a návštevy sa pôjdu potrhať, aby vám pochválili nový dizajn a nechali si od vás poradiť.

skleněné dveře

Bezpečnosť je zaručená. Či už stavíte na klasický dizajn číreho skla, dáte prednosť elegantnej mliečnej farbe alebo si zvolíte iné úpravy, sklo, z ktorého sú dvere vyrobené je bezpečnostné. To znamená, že rodičia malých detí a starší ľudia nemusia mať strach. Dvere nijako neohrozujú zdravie, práve naopak.
Svetlo prenikne hlbšie a rozžiari jadro vášho domova. Dobrá viditeľnosť, ostré hrany, farebné rozlíšenie, to všetko kladne vplýva na ľudskú psychiku. Navyše, tým, že trávite čas v miestnostiach osvetlených prirodzeným svetlom si nielen nekazíte zrak, ale aj skracujete účty za elektrinu.

Z praktickej stránky je dôležité spomenúť, že sklenené dvere sa vyrábajú na mieru. Či túžite po obrovských dvojkrídlových dverách alebo tých klasických, vaše predstavy nebudú ovplyvňovať rozmery. To, že kľučky čaká len na váš vkus hádam netreba spomínať.

dveře

Mnohým by to možno nenapadlo, ale sklenené dvere takisto podporia súdržnosť. Držia rodinu pohromade. Po práci alebo škole, keď sa deti stiahnu do izieb, manžel/ka do obývačky k televízii a vy zostanete variť v kuchyni, môžu byť práve sklenené dvere tým prvkom, ktorý vás stiahne dokopy.

Sklenené dvereposkytnú interiéru nádych modernosti, ktorý sa pohrá s vašou psychikou a pretvorí domov na ideálne miesto, kde môžete relaxovať. Posuvné či otváravé, nepochybne ich ocení každý milovník vzdušnosti a voľnosti.

csko.sk