Prečo je pri stavbe či rekonštrukcii nadradenou voľbou práve hliníkový materiál?

Podniky, ale aj rodinné stavby pôsobiace luxusným dojmom uprednostňujú hliník, respektíve voľbu hliníkových okien, ako aj dverí. Prečo je to tak?
Prvý dôvod vás napadne automaticky, už pri prvom pohľade. Krásny dizajn a majestátne rozmery. Luxusným a príjemným dojmom tak zároveň pôsobí aj exteriér. Ale vizuálna stránka nie je jedinou prednosťou, predsa pri voľbe dverí a okien musíme hľadieť v neposlednom rade aj na kvalitatívne vlastnosti. A hliník v tomto smere určite nezaostáva, naopak, je nadradený. Tento materiál sa predsa využíva aj v prípade zostrojenia kvalitných fasád, reálny príklad https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-fasady/.

fasáda

Je to kvalitná a veľmi praktická voľba, ktorá navyše príjemným spôsobom prepúšťa svetlo a daná miestnosť tak dýcha životom i napriek svojej dokonalej bezpečnej izolácii. Podoba hliníkových fasád tak má svoje populárne uplatnenie najmä v dôstojných stavbách a budovách, kde sa navyše zamestnanci potrebujú spoľahlivo sústrediť na svoju prácu. Čiže vravíme napríklad o kancelárskom prostredí, ale aj bankách, autosalónoch, hoteloch, výrobných halách, v neposlednom rade úradoch, ale je praktickým a sympatickým riešením aj ako krytie miestností v športových halách. Prakticky všade, kde je potrebné kvalitné a bezpečné prostredie, no s tým, aby sa zamestnanci a v neposlednom rade zákazníci necítili ako v tmavom väzení.

hliníkové fasády

Hliník je odolný, no napriek tomu hmotnosťou ľahký a prenášateľný materiál s dlhou životnosťou (odhadovaná životnosť sa zväčša pohybuje okolo 100 rokov).
Preto niet divu, že si svoje miesto nachádza aj v domácnostiach či stavbách. Voľba tohto materiálu tak značí, že okná vydržia neuveriteľne dlhú dobu, sú odolné voči vonkajším vplyvom a pýtajú si iba minimálnu údržbu. Navyše je možné zhotoviť ich v nadmerných rozmeroch, väčším problém nebude ani s ich prenášaním a manipuláciou, respektíve inštaláciou, vďaka jeho spomenutým vlastnostiam. A treba spomenúť, že môžete rátať so skvelou voľbou do budúcna na veľa rokov. To isté platí aj v prípade, ak sa rozhodnete pre hliníkové dvere.

csko.sk