Mužský a ženský mozog

Tieto rozdiely boli spozorované už veľmi dávno, avšak stále sa skúmajú ďalšie nové zaujímavosti, a hlavne príčiny, prečo je tomu tak.
Ľudský mozog sa líši v mnohých veciach. Či už je to v priestorovom vnímaní, logickom myslení, alebo celkovo v emóciách a prejavovaní citov.
Tu sú niektoré ďalšie rozdiely:

dívka

  1. Problémy

Ženy už odjakživa majú väčšiu tendenciu riešiť všetko cez kamarátky, a to ohováraním a   podobne. Väčšinu problémov až priveľmi zveličujú, čo sa muži narozdiel od žien snažia čo najjednoduchšie vyriešiť.

  1. Robenie viacerých činností naraz

Táto kvalita je ženám pripisovaná už veľmi dlho. Dokážu variť, telefonovať a dávať zároveň pozor aj na dieťa, alebo sledovať televíziu. Muži však takúto vlastnosť nemajú. Majú v sebe už vsugerované, že sú zameraní na jedinú činnosť, a všetko ostatné odložia bokom a vytlačia z hlavy.

  1. Komunikácia

Žena sa veľmi veľakrát ľahšie dostane do problému alebo hádky, a to jednoducho preto, že má lepšie rozvinuté komunikačné schopnosti. Aj keď niekedy by bolo lepšie, keby drží jazyk za zubami. Okrem tohto faktu je však známe aj to, že ženy majú lepšiu slovnú zásobu, vďaka čomu vedia teda lepšie komunikovať.

  1. Analytické schopnosti

Muži majú väčší mozog ako ženy, a vďaka tomuto majú aj viac rozvinuté centrum, vďaka ktorému sa dokážu rýchlejšie rozhodovať.

  1. Vzťahy

Ženy sú starostlivejšie ako muži. Preto majú aj hlbšie vrytý materinský cit, a takisto sú aj citlivejšie a riešia svoje pocity a emócie skoro každý deň. Dokonca aj ženské objatia vedia viac upokojovať a pomáhať. Svoje emócie dokážu ženy aj lepšie pociťovať vďaka tomu, že majú lepšie prekrvený mozog

romantik

  1. Klamanie

Ženám sa nikdy neoplatí klamať. Skôr, či neskôr vždy na všetko aj tak prídu. Už len pri klamaní do očí majú väčšie vrodené schopnosti a tendenciu tohto klamára odhaliť. A keby aj nie, je naozaj pravda, že žena vie o vás naozaj všetko. Má skutočne oči všade.

csko.sk