Korková podlaha, ktorej sa poteší každá miestnosť vo vašej domácnosti

Pri rekonštrukcii alebo výstavby úplne nového rodinného domu predstavuje posledný krok rozhodnutie o tom, aké podlahy si do vašej nehnuteľnosti zavediete. Toto rozhodnutie je často krát veľmi náročné, nakoľko na trhu existuje viacero druhov podláh, ktoré majú rozličné vlastnosti. Hitom súčasnosti sú korkové podlahy, ktoré ponúkajú viacero výhod. Prinášame vám informácie o tom, prečo by ste korkovej podlahe vo vašej domácnosti mali dať zelenú!

podlaha

Korková podlaha – jej minulosť a súčasnosť


Korková podlaha sa v domácnostiach zavádza už niekoľko desiatok rokov. Jej používanie však zaznamenalo útlm, nakoľko ju začali nahrádzať nové druhy podláh, ktoré sa na trhu objavovali postupne. Aj keď tieto podlahy majú v porovnaní s korkovou podlahou mnoho výhod, korková podlaha sa opäť vracia do módy. Za veľký záujem sa podpísal hlavne fakt, že patrí do kategórie ekologických podláh. Ak budete počuť slovné spojenie zelená podlaha, spojte si ju práve s korkovou podlahou – je charakteristická tým, že je vyrobená z prírodných materiálov, ktoré sú ľahko obnoviteľné. Ak teda chcete mať aj vy vo vašej domácnosti podlahu, ktorá je zdravotne nezávadná a priateľská voči životnému prostrediu, korková podlaha je pre vás tým správnym riešením!

Ostatné výhody korkovej podlahy


Ekologickosť korkovej podlahy so sebou prináša celý rad výhod. Vďaka tomu, že je maximálne prírodná, nepodlieha vzniku plesní či iných činiteľov. Niektoré druhy podláh (napríklad linoleové) majú tendenciu vylučovať plyny, ktoré nepríjemne zapáchajú. Korková podlaha túto tendenciu, našťastie, nemá, preto ju možno označiť aj ako antialergickú. Ďalším kvalitatívnym ukazovateľom je jej životnosť, ktorá sa počíta v desiatkach rokov. Okrem toho je veľmi jednoduchá aj jej pokládka. V neposlednom rade je potrebné spomenúť aj to, že korok ako stavebný materiál slúži ako výborný izolátor. Pri korkovej podlahe nedochádza ku žiadnym tepelným stratám, čo oceníte prakticky počas celého roka. Okrem izolácie dokáže tiež výborne pohlcovať zvuk prichádzajúci z vonkajšieho prostredia či vibrácie a s jej povrchom budú spokojné najmä vaše nohy – na dotyk je veľmi príjemná, budete si teda môcť užívať chôdzu po nej aj naboso. Je pružná, čo sa dokonca odrazí aj na stave vašich chodidiel či chrbtice, ktorým sa tiež šikovne prispôsobí.

korková podlaha

Korková podlaha by nemala chýbať v žiadnej domácnosti, ktorá chce byť ekologická a mať podlahu nielen kvalitnú, ale aj príjemnú na dotyk. Ak vás táto problematika zaujíma, navštívte stránkuhttps://www.kvalitne-podlahy.sk/, kde sa dozviete viac. Doprajte vašej domácnosti a chodidlám to najlepšie aj vy!

csko.sk