Impregnácia dreva zvýši jeho životnosť a krásu

Drevo patrí medzi obľúbený materiál nielen na výrobku nábytku, ale aj na rôzne dizajnové či módne dekorácie a doplnky. Tento materiál si obľúbili viacerí výrobcovia z toho dôvodu, že má vynikajúce úžitkové vlastnosti. Medzi tieto úžitkové vlastnosti patrí napríklad to, že je odolné, elastické, pevné, prirodzene krásne a veľmi ľahko spracovateľné. Aby však drevo vydržalo dlhé roky a plnilo všetky svoje funkčné vlastnosti je nevyhnutná jeho impregnácia. Impregnácia drevaje dôležitá z toho dôvodu, aby bolo drevo odolnejšie voči UV žiareniu, vlhkosti a tiež aj proti biologickým škodcom. Keďže je drevo prírodný materiál a stále pracuje, je jeho pravidelné ošetrovanie nevyhnutnosťou.

dřevo

Impregnácia dreva je nevyhnutná najmä u záhradného nábytku

Impregnácia dreva je nevyhnutná hlavne pri nábytku, ktorý je umiestnený v exteriéri alebo vo vlhkej miestnosti. Impregnácia je náter, ktorý obsahuje biocídy a vďaka svojej riedkej konzistencii preniká hlboko do dreva. Biocídy zabraňujú vzniku a vývinu škodcov v dreve. Samotná impregnácia dreva však nestačí a po nej je dôležité drevo natrieť povrchovým náterom. Povrchový náter bude drevo chrániť ešte aj pred poveternostnými vplyvmi.

Farba povrchového náteru

Povrchový náter dá drevu takú farbu, aká sa vám práve hodí do vašej obývačky alebo záhrady. Ak sa vám už viacej páči tmavší odtieň dreva, tak nie je žiadny problém, pretože práve povrchový náter je na to určený. Naopak, ak sa vám prirodzená farba dreva páči, tak na jej ochranu a oživenie sa používa bezfarebný lak.

podlaha

V poslednom období sa však do popredia dostávajú tmavšie farby dreveného nábytku a tiež aj steny, ktoré sú doplnené o kontrastné žiarivé farby. Veľmi moderne pôsobí napríklad tmavšia stena alebo kusy nábytku so sýtymi extravagantnejšími farbami akou je napríklad žltá, červená či kráľovsky modrá farba. V týchto žiarivých farbách bývajú väčšinou bytové či záhradné doplnky, ktoré miestnosť oživia a spestria. Či už to sú ozdobné vankúše, svietniky, obrazy, vázy a podobne.

Drevo si vďaka jeho perfektným vlastnostiam získalo nie jedného milovníka. S drevom sa v byte, dome, podniku či reštaurácii docieli útulná a príjemná atmosféra. Aby však bolo drevo dlhodobo pekné je nutné sa o neho starať. Praktické rady, nápady a triky ako pracovať s drevom nájdete na internetovej stránke www.carodreva.sk. Načerpajte inšpiráciu a pustite sa do zveľaďovania dreva už dnes. Drevo vám bude určite vďačné ešte mnoho dlhých rokov.

csko.sk