Bezpečnostné dvere do bytu – na čo si dať pozor pri výbere?

Existuje mnoho spôsobov, ako zabezpečiť, ako sme sa my a naša rodina cítili v domácnosti bezpečne. Jednou z takýchto možností sú bezpečnostné dvere do bytu, ktoré sa oproti obyčajným dverám vyznačujú mnohými bezpečnostnými prvkami. Bezpečnostné dvere do bytu volia ľudia najmä preto, aby ochránili svoj majetok a členov rodiny, ktorí sa v byte nachádzajú. Výber takýchto dverí však môže byť značne komplikovaný, pretože na trhu sa nachádzajú aj dvere, ktoré sa iba tvária ako bezpečnostné. Preto si dnes povieme, na čo si dať pozor, pokiaľ sa pre bezpečnostné dvere rozhodnete.

bezpečnostní

Bezpečnostné dvere do bytu a bezpečnostná trieda

Možno ste o tom nikdy v živote nepočuli, no pri výbere bezpečnostných dverí by ste si mali všímať takzvanú bezpečnostnú triedu. Táto trieda vyjadruje, aké odolné sú dvere voči vlámaniu a rôznym formám poškodenia. Bezpečnostné dvere do bytu sú do tejto triedy zaradené na základe výsledkov testu v štátnej skúšobni. Tu sa meria čas, počas ktorého bezpečnostné dvere odolávajú rôznym metódam vlámania. V teste nie je určené, z čoho majú byť dvere vyrobené, pretože to sa prenecháva čisto na výrobcovi. Po testovaní získajú dvere certifikát, na základe ktoré sú zaradené do príslušnej bezpečnostnej triedy. Pri kúpe sa teda informujte priamo u výrobcu, do akej bezpečnostnej triedy patria vami vybrané bezpečnostné dvere do bytu.

zámek

Čo ďalšie je potrebné vedieť pred kúpou bezpečnostných dverí do bytu?

Bezpečnostné dvere do bytu určite nekupujte bezhlavo. Odporúča sa zvoliť si overenú firmu na výrobu bezpečnostných dverí. Lacné dvere sa totiž iba tvária ako bezpečnostné, no v skutočnosti ide o klasické dvere. Okrem už vyššie spomínanej bezpečnostnej triedy si tiež zistite ďalšie podstatné parametre. Ide napríklad o bezpečnostnú vložku do dverí (zámok). Pri bezpečnostných vložkách sa takisto rozlišujú triedy a na vami vybraných dverách by mala byť vložka v rovnakej triede ako sú samotné dvere. Ďalším podstatným kritériom výberu bývajú uzamykacie alebo tiež nazývané istiace body. V neposlednom rade si samozrejme ľudia vyberajú svoje bezpečnostné dvere do bytu aj podľa vzhľadu. Ten však závisí od vkusu kupujúceho, no kvalitné značky sa orientujú na moderný dizajn a každý zákazník určite nájde to, čo hľadá.

Hľadáte bezpečnostné dvere do bytu? Najlepší sortiment nájdete na našej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.

csko.sk