Ako sa naučiť líčiť?

Neviete sa nalíčiť? Neviete aké hlavné pravidlá by ste mali dodržiavať? Čítajte!
Ako sa starať o pokožku?

tvář

· Prvá vec, ktorú potrebujete je určenie typu pleti a na základe toho vybrať make-up. Bez ohľadu na to, ako drahý je základ, nebude mať požadovaný účinok, ak nebude podľa Vášho typu pleti. Rovnaký príbeh je aj s púdrom- nebude robiť suchú pokožku žiarivou a zdravou a nebude skrývať ani drobné nedostatky. Pri kúpe kozmetiky musíte vždy čítať, či sa zhoduje s typom vašej pokožky. Táto informácia nie je vždy uvedená na obale, v tomto prípade požiadajte predavačku nech Vám to objasní a poradí Vám.

· Na určenie typu pokožky potrebujete obyčajnú papierovú utierku. Po niekoľkých minútach od vyčistenia pleti si vezmite obrúsok a pripevnite ho k brade a čelu. Ak máte mastnú pokožku, potom na papieri budú zrejmé stopy sekrécie kože. Ak je pokožka normálna, potom na obrúsky budú prítomné nenápadné škvrny. A ak je pokožka suchá, potom jednoducho na obrúsku nebude nič.

· Po určení typu pokožky môžete ľahko nájsť správnu dekoratívnu kozmetiku. Majitelia mastnej kože by sa pred aplikáciou mali uchýliť k použitiu fixačnej základne na make-up s efektom matovania. Ženy s normálnou a suchou pokožkou by mali použiť hydratačný alebo výživný krém.

· Ak sú oči malé, ich obrys by mal byť zvýraznený bielou tužkou. Tmavé kruhy pod očami by mali byť odstránené korektorom a voľným práškom.

make-up

· Najúčinnejší spôsob, ako vizuálne zväčšovať objemnosť pier, je použiť lesk.

Ak si chcete urobiť krásny make-up, musíte sa naučiť ako maľovať oči a pery, vizuálne ich zväčšovať a zmenšovať. Učiť sa, ako urobiť dobrý make-up podľa jedného alebo dvoch prístupov je nepravdepodobné, že bude fungovať. Je to starostlivá práca, vyžadujúca čas a trpezlivosť. Množstvo tréningov a experimentov vám pomôže vytvoriť z vašej tváre umelecké dielo, ktoré vás poteší a urobí dojem na ostatných.

csko.sk