Výber matracov na posteľ neberte na ľahkú váhu.

Dobré ráno. Ako ste sa dnes vyspali? Aj napriek siedmim hodinám spánku sa cítite ako zbitý pes? Vaša nálada je na bode mrazu a najradšej by ste sa do postele znova vrátili? Ak sa tento scenár opakuje už niekoľko dní, skúsili ste sa zamyslieť nad jeho príčinou? Začnime vylučovacou metódou pekne od začiatku. Ak na vás nepôsobia žiadne negatívne faktory týkajúceho sa prostredia, kde spíte (hluk, nesprávna teplota v miestnosti, príliš veľa svetla), treba sa zamerať na niečo iné. Pozrime sa lepšie na vašu posteľ. Je dostatočne pohodlná? Je priestranná a pevná? Na akom matraci spíte? Možno sa to nezdá, ale matrace na posteľ sú oveľa dôležitejšie ako konštrukcia samotnej postele. Ak sme si vybrali správne matrace na posteľ, čo sa týka materiálu, hrúbky, tvrdosti, odolnosti a zloženia, zaručene sa vyspíme dokonale. Posteľ pritom nemusí byť vonkoncom dizajnová. Stačí, že matrac bude prvotriednej kvality.

Postel

Matrace na posteľ by ste preto mali kupovať so zreteľom na vaše osobné preferencie. Je tiež dôležité zobrať do úvahy stavbu vášho tela a prípadné zdravotné problémy. Pri výbere matracov na posteľ nie sme už obmedzení ponukou. Dnešné matrace sú natoľko kvalitné, že aj ľudia s ortopedickými a inými zdravotnými problémami si prídu na svoje.

Postel2

Vaše telo, kĺby, svaly a chrbtica nebude vôbec trpieť a celú noc môžete oddychovať v polohe zbytočne nezaťažujúcej žiadnu časť tela. Sortiment matracov na posteľ rozdeľujeme na dve základné skupiny. Matrace pružinové a penové. Pružinové matrace sú zvyčajne tvrdšie, odolnejšie a aj ťažšie. Avšak sú vysoko kvalitné a vyznačujú sa tiež dlhšou životnosťou. Nehrozí tiež prehrievanie tela, vďaka voľnému vnútornému priestoru sa ľahšie odvetrávajú. Pružinové matrace sa hodia pre všetkých, ktorí trpia ortopedickými problémami. Penové matrace sa naopak hodia tým, ktorí uprednostňujú mäkkosť a pohodlie. Vyberte si aj vy matrac podľa vašich predstáv a najmä v záujme vášho komfortu.

csko.sk