Hľadáme vhodnú chatu


Rozhodli ste sa zaobstarať si chatu pretože vás už nebaví neustále ruch mesta? Očakávate pravdepodobne filmovú idylku a romantiku. Možno by dokonca bolo jednoduchšie si chatu len prenajať. Pomôžeme vám ale, ako vybrať čo najlepšie lokalitu a samotnú chatu ktorú kúpime. Ešte predtým, ako sa pustíte do pátrania po ideálnej chate, zalovte najprv vo svojej mysli a rozmyslite si, čo vlastne od ubytovania očakávate.
 horská chata
Pre takéto víkendové sídielko je najlepšie vybrať čo najpokojnejšiu lokalitu. Vhodné sú napríklad maličké dedinky schované v horách alebo údoliach. Zvyčajne je k nim však aj ťažší prístup, preto je potrebné zvážiť naše možnosti ako napríklad či naše auto dlhodobo zvládne prekonávať také náročné a často adrenalínové cesty.
 
Pokiaľ nechcete však riešiť takéto problémy, vyhľadávajte známejšie lokality a chatové oblasti kde budete mať však zrejme aj dosť susedov a hlučnú noc. Vy sami predsa musíte vedieť po čom vlastne túžite. Počítajte však aj s jednoznačne vyššou cenou. Možné je ale aj to, že takáto chata bude v omnoho lepšom stave čo teda určite je výhodou.
 chata nad zatáčkou
Potrebné je tiež pozerať aj na stav chaty. Určite nie je vhodné kupovať chatu v záplavových oblastiach, v oblastiach kde často horí alebo podobne, rovnako ako aj stavať v týchto oblastiach dom. Keď už nájdeme vhodnú lokalitu a aj priamo chatu v nej, určite vám každý odporučí jej obhliadku.
 
Možno po zabývaní budeme musieť bojovať s hlodavcami. Dôležité je nechať si nejaké peniaze bokom, pretože väčšina chát potrebuje mnoho opráv, najčastejšie medzi ne patrí nová strecha. Mnoho ľudí si do chát necháva spraviť krb alebo prerába pôvodný. Pomerne rýchlo ju vyhreje a hlavne pekne vyzerá. Čo sa týka dekorácií, každá vec, ktorú nájdete na chalupe, si zaslúži pozornosť. Pri hľadaní vhodných kusov môžete prevetrať aj bazáre, blšáky a ozdobiť nimi hoci prázdne steny.