Čo dodržiavať pri hádkach

Pravdepodobne rovnako ako nikto, tak ani vy nepatríte k ľuďom, ktorí sa radi hádajú. Občas sa však hádke a konfliktom nevyhnete a preto sa naučte reagovať v hádke správne. Ak sa dokážete vo vzťahu „hádať správne“ a s vychladnou hlavou, veľa vecí vyriešite oveľa lepšie a predovšetkým rýchlejšie. Dôležité je sústrediť sa na niekoľko pravidiel.
 žena s rukavicí
Dôležité je sústrediť sa na hlavnú pointu problému a za žiadnych okolností sa navzájom hlúpo neurážajte. Pokiaľ sa však dostanete s partnerom do hádky, zabudnite rozhodne na minulosť a rozhodne neriešte ďalších milión detailov okolo jedného jediného problému.

Hádku by ste týmto zbytočne predĺžili a zamotáte sa v tom všetkom tak, že sa z jedného problému môže stať začarovaný kruh plný ďalších hoci aj starších problémov. Hoci to všetko môže byť náročné, zastavte sa a sústreďte sa na jedinú vec, ktorú v tomto momente potrebujete teraz vyriešiť. Okrem iného je tiež dobré si pamätať, že obyčajné urážky, narážky alebo akékoľvek ponižovanie svojho partnera je tým najhorším čo môžete v tomto prípade spraviť. Len z toho dôvodu, že sa na niekoho hneváte neznamená, že máte automatické právo ho zosmiešňovať, či dokonca aj urážať.

Niekedy a možno často počas hádky povieme veci, ktoré nás však môžu neskôr veľmi zabolieť a ľutujeme ich. Preto je dôležité tomuto nepodľahnúť. Snažte sa reagovať na všetko až s chladnou hlavou, rozmýšľajte nad daným problémom ktorý nás trápi, mnoho konfliktom práve týmto spôsobom vyriešite omnoho jednoduchšie a efektívnejšie. Pokiaľ ste si úplne istý, že máte pravdu, povedzte to a dodajte argumenty, ktoré to dokazujú. Každopádne je dôležité svoj názor prezentovať slušne. Nerobte zbytočný cirkus len pre to, že sa partner mýlil alebo pre jeho iný názor.
malinové srdce
Preto pri najbližšej hádke radšej napočítajte do desať alebo riešte problém až neskôr pokiaľ je to možné. V hneve skutočne by sme mohli povedať veci, ktoré by nás mrzeli a našu polovičku mohli veľmi uraziť a sklamať.

Čo dodržiavať pri hádkach
Ohodnoťte příspěvek

csko.sk

Čo dodržiavať pri hádkach
Ohodnoťte příspěvek