Bohatí Youtuberi

Logan Paul (12, 7 milióna eur)
Je to vloger, ktorý sa preslávil najmä svojim videom mŕtveho tela, ktoré nakrútil v japonskom lese Aokigahara. Na jednej strane dostal penalizáciu od Google, čo ovplyvnilo jeho príjmy z reklám, na druhej si získal množstvo nových fanúšikov a zarábal napríklad zo svojho osobného merchu.

you tub

PewDiePew (13, 6 milióna eur)
Tento švédsky YouTuber už v roku 2014 dosiahol 30 miliónov odoberateľov a v súčasnosti ide stále o najväčší kanál, čo sa počtu fanúšikov týka. Podobne ako Logan Paul, aj PewDiePie si prešiel menšími škandálmi, počas ktorých ho obviňovali z rasizmu či antisemitizmu.

Jacksepticeye (14, 1 milióna eur)
Je to írsky streamer a hráč hier, ktorý bol jedným z prvých YouTuberov, ktorí boli súčasťou PewDiePiovej siete Revelmode sponzorovanej spoločnosťou Disney. Aj vďaka tomu si dokázal zarobiť veľmi pekné peniaze.

VanossGaming (14, 9 milióna eur)
Je to ďalší mega úspešný YouTuber volá sa Evan Fong, vystupujúci na kanále VanossGaming. Je zaujímavé, že sám sa len veľmi zriedka objavuje na kamere. Jeho kanál vyniká najmä originálnym umeleckým a vtipným spracovaním.

Markiplier (15, 4 milióna eur)
Mark Edward Fischbach pod pseudonymom Markiplier je populárny hráč, ktorý často spolupracuje s inými tvorcami. Predtým, ako začal s kariérou YouTubera, sa rozišiel s priateľkou, odstránili mu nádor na obličkách a prepustili ho z práce. Po tomto ťažkom období však prišlo výslnie a dnes patrí medzi najlepšie zarábajúcich YouTuberov sveta.

média

Jaffre Star (15, 8 milióna eur)
Bol kedysi známy ako najsledovanejší človek na MySpace. V roku 2014 sa rozhodol prejsť do vôd YouTubu a to sa mu očividne vyplatilo. Zaoberá sa návodmi na make-up, promuje svoju vlastnú make-upovú značku Jeffree Star Cosmetics a nahráva aj osobné vlogy.

Títo www.pileg.sk/najbohatsi-youtuberi-roka-2018/ sú zároveň najlepší Youtuberi.
Ale najbohatším z YouTuberov je 7- ročný Ryan pod pseudonymom Ryan ToysReview zarobil viac ako 19, 3 milióna eur. Robí recenzie na hračky a jeho sláva rýchlo rastie.